به گزارش ترجمان صبح به نقل ازفارس، آیت الله محسن مجتهدشبستری در آئین وداع با مردم آذربایجان در فرودگاه شهید مدنی تبریز با قدردانی از حضور گسترده مردمی، اظهار کرد: ابراز احساسات مردم در نماز جمعه،  جلسات مردمی برای وداع، نشان از ولایت مداری مردم آذربایجان داشته که لطفی برای طلبه‌ای ساده مانند من است.

وی اضافه کرد: اینکه با زبان روزه برای بدرقه من به فرودگاه آمده‌اید، بسیار سپاسگزار شما مردم هستم که همیشه در کنار انقلاب و مسوولان بوده‌اید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه خدا بوده و بسیار متفاوت از سایر ماه‌های دنیوی است، گفت: ماهی است که نامش در قرآن آمده و روایت زیادی برای این ماه مطرح شده که در خلاصه باید گفت این ماه، ماهی برای مبارزه برای هوای نفس، شستشو از آلودگی گناهان، استغفار از گناهان و خالص شدن است.

وی خطاب به مردم در خصوص عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن، گفت: رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند که مدیریت‌ها باید مدیریت‌های انقلابی و جهادی باشد و تمام افشار مردمی در همه برهه‌ها حاضر بوده و باید نیز حضور داشته باشند.

آیت الله شبستری با تاکید به اینکه آذربایجان‌شرقی استان بسیار حساسی است و دشمن به آن طمع دارد، گفت: البته دشمن طمع به کشور دارد ولی همیشه غیرت و تعصب مردم مخصوصا مردم آذربایجان اجازه توطئه دشمن را نداده و پاسدار خون ۲۰۰ هزار شهید بوده است.

وی تاکید کرد: این اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده، هر روز شاهد تفحص شهدای جدید از هشت سال دفاع مقدس هستیم که باید با انقلابی ماندن خونشان را پایمال نکنیم و اجازه بی تفاوتی به شهدا را به هیچ کس ندهیم.

خطیب نماز جمعه تبریز به حضور گسترده در نمازهای جمعه و راهپیمایی تاکید کرد و گفت: با اقامه نماز جمعه در کنار امام جمعه جدید که منتخب مقام معظم رهبری است باید نشان دهیم که همیشه دلسوز انقلاب و نظام هستیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم در مملکت، گفت: با اجرای اصل ۴۴ و همت دولت جدید برای حمایت از حل مشکلات مردم و معضل بیکاری، امیدواریم مشکلات رفع شود و توصیه رهبری که اهمیت به درون زایی بوده اهمیت داده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید به اینکه باید جلوی واردات بی رویه و قاچاق در کشور گرفته شود تا شاهد رشد اقتصادی در کشور باشیم، افزود: مطابق با تاکیدات مقام معظم رهبری نباید چشم به بیگانه داشته باشیم بلکه باید با اتکا به توان داخلی و تولید داخلی پیش رویم.

وی با طلب حلالیت از مردم آذربایجان، گفت: جدا شدن از شما برایم سخت است، امیدوارم اگر اقدامی در ۲۲ سال انجام گرفته مورد قبول خدا قرار گیرد و اگر کوتاهی شده عفو بفرمایید.

آیت الله مجتهد شبستری با یادآوری اینکه شرط سلامت جسمانی برای امام جمعه مطرح است و من نیز اخیرا نمی‌توانم ایستاده نماز بخوانم، افزود: در فرصت‌های لازم به استان برای تجدید عهد خواهم آمد و اصلا موضوع ناراحتی از مردم آذربایجان مطرح نبوده و همیشه به فکر استان خواهم بود.