به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، اسماعیل جبارزاده در آیین بدرقه‌ی مردمی آیت‌الله شبستری در فرودگاه شهید مدنی تبریز، اظهار کرد: در این آیین در رابطه با آیت‌الله شبستری و ابعاد شخصیتی این عالم بزرگ مطالبی ارائه شد و بنده به بعد دیگری از شخصیت این بزرگوار اشاره می‌کنم که باعث تحولاتی در استان شده است.
وی بیان کرد: بنده در سال ۱۳۷۰ با این عالم آشنا شدم و در اوایل مجلس چهارم این توفیق نصیب همه نمایندگان بود که برای پیگیری امور آذربایجان به آیت الله مراجعه کرده و زحمات ما همواره قبل از اینکه به عنوان امام جمعه تبریز منصوب شوند، به این عالم بزرگ داده می شد.
وی افزود: ما خدمات ایشان را هرگز فراموش نمی‌کنیم، حمایت از بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاران این حوزه در زمان‌های گذشته، با توجه به فرهنگ حاکم بر جامعه، کار کمتر کسی بود، اما این عالم بزرگ در این راستا بسیار تلاش کرده و حمایت کرد.
استاندارآذربایجان‌شرقی افزود: موفقیت‌های در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذران مرهون وجود این عالم بوده است؛ درهای خانه ایشان همواره به روی کسانی که در حوزه‌ی تولید و مسایل اقتصادی مشکل داشتند، باز بود؛ این روحیه باعث حضور و فعالیت بخش خصوصی شد.
وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مجتهد شبستری در سال گذشته نیز با حضور در جلسه‌ی اقتصاد مقاومتی بیانات جامع و کاملی ارائه داد که وزیر در این راستا گفت که هنوز هم مسائل کلان اقتصادی در ذهن این عالم ربانی جایگاه ویژه‌ای دارد.
جبارزاده افزود: هر کس که برای مردم، نظام و انقلاب زحمت بکشد این مردم قدردان آن بوده و بنده نیز از حضور مردم در این مراسم بدرقه قدردانی می‌کنم، جا دارد قدردانی کنیم از زحمات ۲۲ ساله‌ی آیت‌الله مجتهد شبستری که خدمات ارزنده‌ای به استان ارائه کرد.
وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مجتهد شبستری با توجه به شرایط جسمانی اعلام کردند که ادامه‌ی مسئولیتشان را در استان به فردی دیگر سپرده شود؛ حجت‌الاسلام آل‌هاشم نیز یکی از فرزندان خلف استان است که به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز منصوب شده‌اند