به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، محمداسماعیل سعیدی  گفت: مسئله، پیروزی و شکست جریان اصولگرا نیست. مسئله اصلی این است که جریان انقلابی هنوز در کشور نهادینه نشده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه «جریان انقلابی یعنی افرادی که به آرمان‌های انقلاب و امام(ره) و پیشرفت و توسعه کشور پایبندند» یادآور شد: چند ماه مانده به انتخابات در درون اصولگرایان جریانی شکل گرفت به نام جبهه متحد انقلاب اسلامی اما این جبهه نتواست به جایگاه مطلوب خود برسد. تقویت این جریان انقلابی زمان‌بر است. اگر بتوانیم این جریان را در این کشور جا بیندازیم، موفق می‌شویم جریان چپ و راست  را از میدان به در کنیم.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه «سمت و سوی مناظرات تلویزیونی در انتخابات ۹۶ باید به سمت ارائه برنامه‌های نامزدها می‌رفت» خاطرنشان کرد: در انتخابات ۹۶ انسجام در جریان اصولگرا وجود داشت اما طیفی توانست پیروز انتخابات شود که موفق به جذب آرای جریان خاموش شد. قشر اجتماعی که مستقل از جریان‌های سیاسی تصمیم‌گیری کرد و توانست نتیجه انتخابات را تغییر دهد، همین قشر بود که به قشر خاکستری معروف است. هر جریانی که موفق شود از طریق ارائه برنامه یا تبلیغات نظر این قشر را به خود معطوف کند می‌تواند پیروز انتخابات شود.

سعیدی اظهار کرد: رای ۱۶ میلیونی جریان اصولگرا نشان داد که این جریان نتوانست توفیقی در جذب رای خاکستری داشته باشد.