به گزارش ترجمان صبح به نقل از مهر، جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان تبریز به ریاست شهرتی فر فرماندار و با حضور روسای ادارات ذیربط، روسای شوراهای اسلامی شهرهای تبریز، باسمنج، سردرود و خسروشاه، معاون شهردار تبریز، بخشداران خسروشاه و مرکزی تبریز و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد.

یک طرفه شدن خیابان شهید آشتاب از پارک شهید پاشایی تا انتهای خیابان ۱۸ متری شهید پیری، صدور مجوز اجرای پارکبانی در شهرهای خسروشاه، باسمنج و سردرود بصورت غیرمکانیزه تا پایان سال ۹۶ از مصوبات این جلسه بود.

فرماندار تبریز در این جلسه گفت: کوچه حدفاصل ۲۴ متری فردوس تا معبر داخلی محوطه ائل گلی مسدود و تبدیل به پیاده راه می شود. امتداد این کوچه نیز جهت سهولت تردد عابرین ایمن سازی می شود.

رحیم شهرتی فر افزود: قسمتی از کوچه ارک، حدفاصل مسجد خونی تا خیابان مصلی، تغییر پلان داده و قسمتی از آن تبدیل به پیاده رو می شود. مجوز اجرای پارکبانی در شهرهای خسروشاه، باسمنج و سردرود بصورت غیرمکانیزه تا پایان سال ۹۶ صادر شد، مشروط بر اینکه در این مدت اقدامات لازم در جهت مکانیزه نمودن پارکبانی انجام گیرد.

لازم به توضیح است که در این جلسه همچنین گزارشی از روند اجرایی پیاده راه جمهوری ارائه شد و فرماندار تبریز از آغاز عملیات اجرایی آن طی روزهای آتی خبر داد.