به گزارش ترجمان صبح به نقل از نصر:”سعید نیکو خصلت”  اظهار داشت: در انتخابات اخیر شورای شهر تبریز مردم قومی، قبیله ای و محلی رای ندادند، مردم حرکت مدرنی انجام داده و به تفکرات رای دادند، تفکراتی که در آینده پاسخگو خواهند بود.

وی عنوان کرد: امیدوارم منتخبان شورای پنجم تبریز در چهار سال آینده سربلند باشند.

وی افزود: بنده به عنوان عضو شورای پنجم شهر تبریز علاوه بر پیگیری اولویت های کلی شورای شهر، اولویت های فردی خود را بر مبنای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، روابط بین المللی، توریستی و گردشگری و کسب و کار رونق کار آفرینی گذاشته ام.

نیکوخصلت حمایت از موسسات و سازمان های مردم نهاد را یکی دیگر از اولویت های خود بر شمرد افزود: با ورود بخش خصوصی، بخشی از وظایف شهرداری نیز سبک تر می شود و مردم خود نیز در توسعه و آبادانی شهر مشارکت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به حواشی و اتفاقات تلخ شورای چهارم تبریز گفت: طی صحبت ها و دیدارهایی که با دیگر منتخبین شورا داشتیم، یکی از نقاط ضعف شورای چهارم تنش و اختلافات عنوان شد و ما در این راستا روی یکپارچگی و وحدت در بدنه شورا تمرکز خواهیم کرد هر چند شاید تقابل افکار و سلایق وجود داشته باشد و باید تضارب آراء را نقطه قوتی بدانیم.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من شورای پنجم تبریز متشکل از نمایندگان سابق مجلس، معاونین استاندار، روسای شوراهای قبلی و مدیدان عالی شورای قوی و وزینی می باشد و بی شک با کمترین ضریب خطا مواجه خواهند بود و اولویت خود را روی دغدغه های مردم تمرکز خواهند کرد.

عضو لیست امید با اشاره به تفکرات حاکم بر لیست امید تصریح کرد: طی صحبت با ۱۳ عضو منتخب مردم، شورای پنجم شهر تبریز توسعه فرهنگی، هنری و اجتماعی شهر را اولویت اول خود قرار خواهند داد و در این راستا رونق فرهنگسرا، ایجاد فضای باز اقتصادی برای فراهم ساختن فضای امن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین جایگاه بین المللی شهر تبریز از جمله اولویت های شورای پنجم خواهد بود.

نیکوخصلت در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب شهردار از سوی شورای پنجم گفت: طی جلساتی که برگزار کرده و  خواهیم کرد در حال بررسی نقاط قوت و ضعف شهردار فعلی و شورای فعلی هستیم و فعلا گام های اولیه در این راستا برداشته شده است.

وی یادآور شد: در دو ماه باقی مانده مشغول جمع آوری اطلاعات از مراکز مختلف هستیم و اطلاعات از سوی کارشناسان ارزیابی خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: در این ارزیابی بیشتر روی نقاط مثبت تمرکز کرده و حتی نشستی با مدیران شهرداری برگزار خواهیم کرد و چالش ها و مطالبه های آنها را نیز خواهیم شنید.