به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، محمد شیرین‌زاده ظهر امروز در تشریح اقدامات ستاد ساماندهی امور جوانان در اولین جلسه ساماندهی امور  جوانان در سال‌جاری اظهار کرد: در طول سال گدشته وامسال‌ ۴۲ مصوبه اجرایی در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال، ازدواج و مقابله با آسیب‌های اجتماعی وجود داشته است.

وی با بیان اینکه اشتغال بخش مهم و دغدغه همه خانواده‌هاست، گفت: واحدهای تولیدی مستقر در بستان‌آباد زیاد است و جوانان آماده کار در این تولیدات جذب شده و مشکلی در این رابطه نداریم.

شیرین‌زاده به اعطای وام برای مشاغل خانگی به جوانان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته و سه ماه امسال ۵۹۰ میلیون وام اعطا شده است و جوانان زیادی با این سرمایه کم‌بهره آغاز به‌کار کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت بانک‌ها در رابطه با وام ازدواج، ۶۲۰ مورد وام ازدواج در سال گذشته و در مجموع این دو سال ۸۹۰ مورد وام ازدواج اعطا شده است.

معاون فرماندار بستان‌آباد به تشکیل همایش‌های متفاوت برای ازدواج آسان اشاره کرد و ادامه داد: در رابطه با اوقات فراغت، خدمات متفاوتی ایجاد شده تا جوانان به این سمت ترغیب شوند.

وی رسیدگی به موضوع آسیب‌های اجتماعی و فضای مجازی را یادآور شد و افزود: برگزاری جشنواره‌های مربوط به جوانان و تجلیل از آنان برای آشنایی و الگوبرداری جوانان بوده است.

شیرین‌زاده در رابطه با علت عدم وجود مشکل اشتغال جوانان در بستان‌آباد تصریح کرد: دلیل این امر وجود کارخانجات و صنایع تولیدی قابل توجه در این منطقه است.