به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی و مراسم معارفه امام جمعه تبریز با اشاره به استقبال مردم آذربایجان شرقی در سفر رهبر معظم انقلاب به تبریز گفت:  کمتر سیاست مداری را سراغ داریم که با این حجم از استقبال و شور و شوق مواجه می شود، بدون شک عشق و علاقه به رهبری است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با اتحاد و صمیمیت تمام نگه داشته است که مصداقی از آن را در انتخابات اخیر به چشم دیدیم.
وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی است که از بیشترین سطح دموکراسی برخوردار است، گفت: در برخی کشورها که ادعای اسلامی بودن می‌کنند، بیش از نصف مردم از داشتن سواد محروم اند و زنان حتی حق رانندگی ندارند.  جنایت‌های  آنان در یمن و شهرهای سوری بر همگان، چهره‌ی واقعی آنان را اثبات کرده است.
وی گفت: در طول  ۳۰ سالی که در دفتر مقام معظم رهبری مشغول خدمت هستم،  رسیدگی به مظلومان و خانواده ی شهدا، اعم از ارمنی و مسیحی همگی بر مبنای جلب رضایت خداوند از سوی رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود.
وی با تاکید بر عشق و علاقه مردم به رهبر معظم انقلاب، افزود:  مردم همواره لبیک گویان، ندای رهبری را پذیرا شده و  با جان و دل ولایت ایشان را پذیرفته اند و در همین آذربایجان ایشان چند کلمه که ترکی صحبت کردند، غوغایی به پا شد.

حجت الاسلام گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنانی از رهبر معظم انقلاب گفت: باید به عنوان امانت دار مردم، از منابع و بیت‌المال پاسداری کرده و این کشور را سالم تحویل نسل‎های بعدی بدهیم.

وی همچنین با تاکید بر لزوم خودسازی و طلب رحمت الهی در ماه مبارک رمضان، گفت: از ماه پر برکت رمضان حداکثر استفاده و بهره برداری معنوی ببریم.
گفتنی است، در پایان مراسم حکم انتصاب “حجت الاسلام آل هاشم” از سوی مقام معظم رهبری توسط حجت الاسلام گلپایگانی قرائت شد.