به گزارش ترجمان صبح، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس ستاد دکتر روحانی در آذربایجان شرقی با تقدیر از روسای ستاد شهرستانها، روسای کمیته ها و فعالان این مجموعه در ایام انتخابات گفت: آذربایجان شرقی با ۶۷ درصد رای به دکتر روحانی رتبه هشتم را در میان استانهای کشور به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه این جایگاه در کل کشور بسیار ارزشمند و قابل توجه است، افزود: همچنین شهرستان شبستر با بیش از ۷۱ درصد بالاتر از متوسط کشوری به دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید رای داد.

پوری حسینی گفت: متاسفانه ضعیف ترین رای به آقای روحانی از طرف استان قم و استانهای خراسان بود که این آمار زنگ خطری برای وحدت ملی و دینی محسوب می شود که در نتیجه بداخلاقیها و بی حرمتیهای انجام شده از طرف مقابل ایجاد شد.

رئیس ستاد دکتر روحانی در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: جای تاسف دارد که برخی برای رسیدن به یک کرسی سیاسی از هیچ کاری دریغ نورزیدند و با توسل به بداخلاقی، تهمت، ایجاد تقابل بین دین دار و بی دینی، ضعیف و قوی، فقیر و غنی سعی در بدست آوردن قدرت داشتند.

پوری حسینی یادآور شد: خطر یارانه ۲۵۰ هزار تومانی بسیار وحشتناک و عمیق بود که با پیش کشیدن جنگ ۴ درصد و ۹۶ درصد برای تحریک فقرا و از بین بردن کشور مطرح شد ولی مردم ما بسیار هوشمندانه عمل کرده و به این وعده های توخالی نه گفتند.

رئیس ستاد دکتر روحانی در آذربایجان شرقی با نقل خاطره ای از ایام تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری گفت: در یکی از سخنرانیها در شهرستان هریس، مردی در میان جمع خطاب به من گفت «به کسانی که ما را با وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی فریب می دهند بگوئید تنها راه امرار معاش من و خانواده ام همین یارانه ۴۰ هزار تومانی است اما مطمئن باشند این مردم حاضرند گرسنه بمانند ولی به آنها رای نخواهند داد، ما آرامش، امنیت، صلح و امید را انتخاب می کنیم».

پوری حسینی تاکید کرد: به تک تک مردم شریف و آگاه ایران اسلامی اطمینان می دهم از طرف دولت بی عهدی نخواهید دید تا زمانی که شما این پیمان و هم عهدی را حفظ و به ما اعتماد کنید ما دست شما را رها نخواهیم کرد.