به گزارش ترجمان صبح،  ناصر رمضانی با بیان اینکه در سال گذشته ۶۶۴ واحد مسکونی برای مددجویان شهری و روستائی احداث و یا خریداری شده است،گفت: طی این مدت بیش از ۶۶ میلیارد ریال برای خرید و احداث مسکن مددجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته سه هزار و ۵۸۸  واحد مسکونی مددجویان تعمیر و تکمیل شده است،افزود: ۲۹ میلیارد ریال برای تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان هزینه شده است.

رمضانی تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان، احداث سرویس بهداشتی، پرداخت وام مسکن، بهسازی منازل مددجویان ساکن روستا و مناطق محروم را از دیگر اقدامات این نهاد عنوان و خاطرنشان کرد: تامین سرپناه برای مددجویان یکی از اولویت های مهم کمیته امداد استان است.

مدیر تامین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان با اعلام اینکه طرح رضوان با هدف کمک به تامین مسکن مددجویان تحت حمایت، اجرا می شود،تصریح کرد: خیران استان طی سال ۹۵ در قالب طرح رضوان بیش از ۴۲ میلیارد ریال به مسکن نیازمندان کمک کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ارتقای سطح کیفی ساختمان‌ها، رعایت اصول فنی، تهیه نقشه مناسب و نظارت دقیق بر مراحل ساخت منازل مددجویی از جمله مواردی است که با دقت اجرا می‌شود،خاطرنشان کرد: ایجاد سرپناه و ساخت مسکن برای مددجویان یکی از مهمترین دغدغه‌های این نهاد است تا خانواده‌های فاقد مسکن مناسب از سرپناهی مستحکم و مقاوم بهره‌مند شوند.

رمضانی با اعلام اینکه پیش بینی می شود امسال ۳۲۰ واحد مسکونی برای مددجویان شهری و ۱۸۳ واحد مسکونی نیز برای مددجویان روستائی خریداری و یا احداث شود،تاکید کرد: برای خرید و احداث مسکن مددجویان شهری ۸۰ میلیارد ریال و برای احداث مسکن مددجویان روستائی بیش از ۲۷ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال برای تکمیل ۵۰ ساختمان نیمه تمام شهری و روستائی بیش از چهار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است،اظهار کرد: در سال جاری ۴۸۰ ودیعه مسکن به مبلغ ۱۲۵ میلیارد ریال برای کمک به اسکان مددجویان شهری اختصاص یافته است.