به گزارش ترجمان خبر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در دیدار اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان‌شرقی و شورای مدیران استانداری با وی، با اشاره به رفاقت طولانی خود با استاندار گفت: دکتر جبارزاده انصافا یکی از نیروهای ارزشی است و در این مدتی که مدیریت استان را بر عهده داشته توانسته با اقشار مختلف جامعه، تعامل صحیحی داشته باشد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام ارتحال امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی عنوان کرد: عزت و اقتدار ایران اسلامی، به برکت تلاش‌های مجاهدانه حضرت امام خمینی(ره) در گذشته و آیت الله خامنه‌ای(مدظله) در عصر حاضر است.

به گفته وی، استکبار جهانی و رژیم منحوس پهلوی در گذشته، کشور و مردم فهیم ایران اسلامی را به شکل‌های مختلف تحقیر می‌کرد ولی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، کشور را آزاد کرد و عزت و اقتدار بی نظیری را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تبیین برخی از ویژگی‌های بی نظیر رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی چه در حوزه داخلی و چه در حوزه خارجی، کشورمان را از مسائل مهم اختلافی و به خصوص از وقوع چندین جنگ نجات داده است.

حجت الاسلام آل‌هاشم تصریح کرد: وضعیت کشورهای منطقه و بسیاری از کشورهای جهان ناامن است و به جرأت می‌توان گفت جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین کشور منطقه محسوب می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود بر ضروت توجه ویژه به تحقق فرامین مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: بر اساس اطلاعاتی که دارم، اقدامات بسیار ارزشمندی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی در استان انجام شده و شخص آقای وزیر کشور هم سفرات متعددی برای پیگیری موضوعات مربوطه به استان داشته است.

وی در همین راستا عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی؛ رمز موفقیت کشور در شرایط کنونی است و باید همه مسئولان و مردم در راستای تحقق بیش از پیش اقتصاد مقاومتی در استان و کشور تلاش کنند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه انتظار داریم دولت دوازدهم به اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه‌ای داشته باشد، گفت: اقتصاد مقاومتی، الزامات متعددی دارد که یکی از مهم‌ترین آن ها، نهادینه شدن فرهنگ جلوگیری از اسراف در کشور است.

وی بانک‌ها را یکی دیگر از عوامل دخیل در امر تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: بانک ها نیز می توانند در این رابطه بیش از پیش فعال بوده و ایفای نقش کنند.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد اهمیت توجه مسئولان به تولید ملی، اظهار کرد: این مهم زمانی محق می‌شود که کیفیت تولیدات ملی افزایش یابد وگرنه مردم اقبالی به استفاده از تولیدات و کالاهای داخلی نخواهند داشت.

وی در بخشی از سخنان خود، وابستگی اقتصاد ملی به نفت را سمی برای آینده اقتصاد ایران دانست و عنوان کرد: باید تلاش‌ها برای قطع این وابستگی افزایش یابد هر چند در سال اخیر هم توسط دولت و هم از سوی مجلس شورای اسلامی؛ اقدامات خوبی انجام شده است.

وی در همین راستا اظهار کرد: وابستگی اقتصاد ایران به نفت، یکی از توطئه‌های شوم رژیم سابق بود و بهتر است برای از بین بردن این بلای اقتصاد کشور، تلاش‌های عملیاتی‌تری انجام شود، چرا که وابستگی صرف اقتصاد کشور به نفت، یک خیانت است.

وی همچنین بر لزوم توجه دولت دوازدهم به مقوله اشتغالزایی در کشور تاکید کرد و گفت: اگر مشکل اشتغال کشور حل شود؛ استعداد جوانان روز به روز شکوفاتر می شود.

گفتنی است وی از تلاش‌های شبستری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی و همچنین نواداد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار آذربایجان‌شرقی در برگزاری هرچه باشکوه مراسمات استقبال از وی تقدیر کرد.