به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، اسماعیل جبارزاده در دیدار شورای مدیران استانداری با حجت الاسلام آل هاشم گفت: هدف از این دیدار، اعلام تبریک مجدد حضور حضرتعالی و اعلام آمادگی برای پیشبرد اهداف استان با توجه به رهنمودها و هدایت‌های حضرتعالی است.
وی با اشاره به تدوین سند تدبیر توسعه استان پس از استقرار دولت یازدهم در استان عنوان کرد: به همراه تمامی دستگاه‌های اجرایی و شهرستان‌های استان، تحقق کامل این برنامه را سرلوحه اهداف و برنامه‌های خود قرار داده‌ایم و تلاش می‌کنیم هرماه، یک دوازدهم برنامه‌ها را اجرا کرده و با تمام توان به سوی اجرای کامل برنامه‌ها پیش رویم.
استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم، ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه تحویل مردم داده‌ایم، گفت: این موفقیت ارزشمند، با همکاری و تلاش‌های شبانه‌روزی مدیران دولتی و فعالین بخش خصوصی بوده و این در حالی است که میزان بودجه‌های عمرانی استان و دارایی‌های مربوط به تملک دارایی، در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است.
 جبارزاده با اشاره به نامگذاری امسال به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: توجه ویژه به مقوله تولید و اشتغال در استان همچون سراسر کشور در دولت دوازدهم نیز از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های مدیریت ارشد استان خواهد بود و امیدواریم در برنامه ششم توسعه با افزایش مشارکت و همراهی مردم، اهداف خود را یکی پس از دیگری محقق کنیم.
 وی به سخنانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با اهمیت افزایش توجه مسئولان به ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده در سال گذشته، استان آذربایجان شرقی موفق به کسب عناوینی همچون استان برتر در حوزه تحقق اهداف مربوط به اقتصاد مقاومتی شد و امسال نیز تلاش می‌کنیم این رویکرد را با قدرت ادامه داده و احساس شرمندگی رهبری از بیکاری جوانان را به لبخند رضایت تبدیل کنیم.
 وی ادامه داد: با توجه به وضعیت برخی کشورهای منطقه نیز تلاش می‌کنیم تا سرمایه‌های مضطرب و نگران موجود در این کشورها را به استان جذب کنیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی در بخشی از سخنان خود به تبیین مهم‌ترین برنامه های مدون استان در سند تدبیرتوسعه اشاره کرد و افزود: اعتقاد داریم که توسعه استان، فقط با توسعه تبریز امکان پذیر نیست و باید تمامی شهرستان‌های استان به صورت همگن و متوازن در کنار یکدیگر توسعه یابند.
 جبارزاده در همین راستا گفت: متاسفانه در گذشته به این موضوع، توجهی نشده که نتیجه آن، افزایش مهاجرت از شهرستان‌ها به کلان‌شهرها بوده است.
وی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به نماینده ولی فقیه در استان گفت: نگاه عمیق و تحلیلی حضرتعالی به تمامی موضوعات، موجی از شور و شعف در بین اقشار مختلف مردم ایجاد کرده و امیدواریم حضور پربرکت شما در استان، باعث امیدوارتر شدن مردم به نظام و انقلاب اسلامی شود.