مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: جشنواره فیلم تبریز، تجربه‌ای متفاوت از دیگر جشنواره‌های حوزه فیلم و سینما در استان است

به گزارش ترجمان صبح، محمد محمدپور در جمع خبرنگاران گفت: زمانی که یک جشنواره، خواستگاهی فرا سازمانی داشته و متکی به دستاوردها و داشته‌های خود اداره گردد، ماندگار شده و به سرنوشت بسیاری از جشنواره‌هایی که در یک برهه‌ای متولد شده و بعد از چند سال متوقف می‌شوند، دچار نخواهد شد.

وی با تاکید بر واکاوی عدم تداوم جشنواره‌های سینمایی استان در سال‌های قبل همچون جشنواره وحدت، رحمت و غیره  گفت: جشنواره فیلم تبریز فرصت مناسبی برای بررسی این مسئله است، باید تلاش کنیم جشنواره فیلم تبریز برای سالیان دراز استمرار داشته باشد.

وی همچنینی تاکید کرد: به نظر می‌رسد محدودیت موضوعی در محورهای جشنواره‌های پیشین در عدم استمرار آن جشنواره‌ها نقش داشتند، باید بررسی کنیم که چرا نمی‌توانیم از ظرفیت‌های استانی استفاده کنیم و سینماگران  سرشناس ما نیز به دلایل مختلف از جمله عدم برگزاری جشنواره‌های موفق، از استان خارج شده و مرکز نشین می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت:  برگزاری اولین جشنواره فیلم تبریز، یک توفیق فرهنگی و اجتماعی و ثمره تلاش سینماگران استان در  طول سال‌های گذشته محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: امید است در آینده این جشنواره در سطح ملی و در فضای رقابتی گسترده تر برگزار شود و بخش آثار بلند سینمایی نیز به این جشنواره راه پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی احیای جایگاه تاریخی تبریز و تربیت شخصیت های مطرح استانی را از اهداف نخستین جشنواره فیلم تبریز عنوان کرد.

وی یادآور شد: با موفقیت چشمگیر فیلم «ائو» و «حیوان»، اعتماد به نفس به جامعه فیلم استان بازگشته است که من هر دو موفقیت را خدمت جامعه فیلم استان تبریک می گویم و امیدوارم جشنواره فیلم تبریز نیز فرصتی باشد تا خود را محک زده و آنالیز کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد؛  با استمرار جشنواره فیلم تبریز، این جشنواره تبدیل به برند اعتباری و سینمایی برای این شهر شود و در معرفی استعدادهای سینمایی استان تاثیر مثبتی از خود به جای بگذارد.

وی گفت: برپایی هر چه بهتر این جشنواره سبب می‌شود تا همه برای مشارکت در برگزاری آن احساس مسئولیت کنند و جرقه‌ای برای حضور بخش‌های مختلف در برپایی آن باشد.

گفتنی است؛  در این نشست، پوستر جشنواره فیلم تبریز رونمایی و فراخوان  تندیس نخستین جشنواره فیلم تبریز منتشر شد.