به گزارش ترجمان صبح، سرهنگ ناصر میکائیلی در  جلسه هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و توافق صورت گرفته با شهرداری تبریز، ایستگاه های دوچرخه سواری همگانی در مجموعه انتظامی استان واقع در شهرک آزمایش راه اندازی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برابر هماهنگی های بعمل آمده با هیئت دوچرخه سواری ناجا و کشور مقرر شده تیر سالجاری اولین همایش ملی دوچرخه سواری ناجا در تبریز با حضور میهمانان ۱۷ استان کشور برگزار شود و همچنین برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، ایستگاه های دوچرخه سواری همگانی در مجموعه انتظامی استان جهت استفاده کارکنان و ارباب رجوع افتتاح و راه اندازی خواهد شد.

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر فرآیند کاهش تصادفات استان به هسته سخت کار رسیده است و تنها راه کمک به این مقوله استفاده از حمل و نقل های پاک است که می توان ترویج پیاده روی و دو چرخه سواری و مترو را در این مقوله عنوان کرد.

میکائیلی تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی درصدد است با همکاری تمامی سازمان های ذی مدخل در امر ترافیک و با همکاری سازمان های مردم نهاد، اداره ورزش و جوانان به ویژه شهرداری تبریز نسبت به ترویج استفاده از فرهنگ دو چرخه سواری و تامین زیر ساخت های لازم در این زمینه اقدام کند.