به گزارش ترجمان صبح، نمایشگاه قرآن و عترت به همت دانشگاه هنر اسلامی تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با هدف شناسایی، ‌ نمایش و معرفی آخرین دستاوردهای قرآنی در حوزه‌ های  فرهنگی، هنری و علمی و همچنین زمینه‌ سازی برای آشنایی اقشار مختلف با فعالیت های قرآنی و کمک به ارتقای کمی و کیفی برنامه‌ ها و فعالیت های قرآنی برپا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم تأسی به آموزه های قرآن کریم را حافظ عزت و کرامت و اقتدار عنوان کرد و  افزود: به برکت انقلاب اسلامی و انفاس قدسی امام راحل نهضتی در حوزه‌ قرآن شروع شد که قرآن از طاقچه ها و از یک حالت زینتی به عرصه‌ اثرگذار اجتماع وارد شد.

محمد محمدپور افزود: ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون برای این امر توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شربیانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز در آیین گشایش این نمایشگاه ضمن برجسته خواندن نقش قرآن در جوامع بشری گفت: زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو علم به دستورات و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد.

وی اضافه کرد: از آنجائی که قرآن روش درست زیستن را به ما می آموزد لذا هر فرد به میزانی که دستورات این کتاب مقدس را به کار می بندد به همان میزان موفقیت کسب خواهد کرد.

شربیانی زندگی قرآنی را بر اساس رعایت مقررات، عدالت، صفا و صمیمیت دانست و افزود : مردمی که از دستورات این معجزه الهی پیروی می کنند دارای اطمینان خاطر، آسایش و سعادت جاودانه هستند.

گفتنی است این نمایشگاه در بخش‌های مختلفی از جمله آثار نفیس هنری، رسانه‌های دیجیتال، عفاف و حجاب، انتشارات قرآنی، کودک، نوجوان، خانواده و بخش های جنبی از سیزدهم خرداد تا نهم تیر سال‌جاری از ساعت ۱۸:۳۰ الی ٢۴ در نگارخانه دانشگاه هنر اسلامی تبریز واقع در خیابان آزادی، میدان حکیم نظامی برگزار می شود.