به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز در خصوص آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی، اظهار کرد: با توجه به صدور کیفرخواست برای پزشک تبریزی، وقت دادگاه برای وی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه بلافاصله بعد از صدور کیفر خواست پرونده پزشک معروف توسط دادسرا به صورت همه جانبه مورد بررسی قرار گرفت، افزود: به دلیل ازدحام پرونده ها از جزئیات جدید پرونده این پزشک اطلاع دقیق ندارم اما در حال حاضر وقت دادگاه برای او صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: پس از صدور کیفر خواست برای این پزشک از سوی دادسرا و طی مراحل قانونی پرونده در دادگاه در حال بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه همه پرونده های دادگاه دارای اهمیت و حساسیت هستند، افزود: این پرونده نیز همانند سایر پرونده ها با بررسی شواهد و مستندات روند خود را پیش گرفته و بعد از تشکیل دادگاه در تاریخ تعیین شده و گذراندن مراحل قانونی حکم قطعی به زودی صادر خواهد شد.

مظفری یادآور شد: پس بررسی دقیق همه پرونده ها علی الخصوص پرونده این پزشک تبریزی، جای اما و اگر برای هیچ کس باقی نخواهد ماند.

بیستم مهر ماه سال‌جاری و همزمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت ۲ عضو خانواده یکی از پزشکان تبریزی در رسانه‌ها منتشر شد.

براساس گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آنها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده، راهی بیمارستان شده‌اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت می‌شوند.

تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیری‌های شبانه روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا اینکه این پرونده ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و ۱۰ آبان ماه قاضی موسی خلیل‌الهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگویی، جرئیاتی جدید از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد.

وی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت: براساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت ۲ نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم “فسفین” بوده و در بررسی غذاها نیز این نوع سم کشف شده است.

دادستان تبریز در تبیین سوابق کاری و تحصیلی وی تصریح کرد: این فرد یک پزشک عمومی است که در سال‌های اخیر فارغ‌التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد.

قاضی خلیل‌الهی ادامه داد: عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در رابطه با ادعای مطرح شده مبنی بر خیر بودن این پزشک نیز افزود: اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی باشد، باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

قاضی خلیل‌الهی توضیح داد: در نسخه انتشار یافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه شده که وجه داروها را از بیمار دریافت نکند و این در حالی است که اصل بودن این نسخه و اینکه شخصی به واسطه توصیه این پزشک از پرداخت هزینه داروها معاف شده باشد در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

دادستان تبریز تصریح کرد: اساسا این نسخه توسط یکی از آشنایان این پزشک در فضای مجازی منتشر شده که این فرد نیز از ماهیت موضوع در زمان انتشار آن خبر نداشته است.

قاضی خلیل‌الهی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مسمومیت و فوت به دلیل مصرف غذای نذری در این پرونده به اثبات رسیده است یا خیر، گفت: اساساً موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صد درصد منتفی است به هیچ‌وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.

وی با بیان اینکه غذاها از یکی از رستوران‌های تبریز خریداری شده است، تاکید کرد: هم تحقیقات کارآگاه‌ها و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که اساساً موضوع غذای نذری نمی‌تواند مطرح شود.

قاضی خلیل‌الهی تصریح کرد: خوشبختانه در جریان تحقیقات محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربین‌های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص شده است.

دادستان تبریز خاطرنشان کرد: این پزشک نیز تائید کرده که اصلاً بحث غذای نذری در کار نبوده است.

ﺣﺠﺖ‌اﻻﺳﻼم واﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه نیز در یکصد و چهارمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮی خود گفت: پزشک تبریزی صراحتاً اعتراف کرده که غذا، نذری نبوده است و خودم از رستوران تهیه کردم. فعلاً به اتهام قتل بازداشت است.