به گزارش ترجمان صبح، دکتر مسعود پزشکیان، در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای ترور مجلس و حرم مطهر در جمع خبرنگارانتاکید کرد: ما انقلاب را با دست خالی شروع کردیم و به اینجا رساندیم و قطعا ایمان و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بود که ما را به این نقطه رساند بنابراین باید مواظب باشیم که مسائل رخ داده باعث اختلافات قومیتی و جناحی نشود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا در زمان حمله تروریست‌ها به مجلس، مجلس را تعطیل نکردید، گفت: مگر قرار بود که ما مجلس را تعطیل کنیم؟ ما مگر از چیزی می‌ترسیم؟ ما اگر می‌ترسیدیم انقلاب نمی‌کردیم؛ شهادت اوج افتخار و سعادت مسلمانان است و در این مسیر ترس معنایی ندارد.

نماینده مرم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ترور‌های اخیر چه تفاوت‌هایی با ترورهای دهه شصت داشت، گفت: ترورهای دهه شصت بدین نحوه نبود و داعشی‌ها یک پدیده جدید در قالب تفکر مشخص هستند.

پزشکیان افزود: همچنین تروریست‌های دهه شصت بعد از اقدام تروریستی خود متواری می‌شدند، اما داعشی‌ها می‌آیند که بکشند و در نهایت کشته شوند.

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات شستشوی مغزی داعشی‌ها در خارج از مرز‌ها امری قابل توجه است، بیان داشت: معتقدم باید به این مسئله به نحو دیگری نگاه کرد.

مسعود پزشکیان در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه حضور مردم در مراسم تشییع شهدای ترور چه پیامی را به تروریست‌ها مخابره کرد، گفت: ما بار‌ها گفتیم که کشور ما بار‌ها قربانی ترور‌ها بوده و این مسئله امر جدیدی نیست و تصور اینکه با این ترور‌ها مردم و انقلاب از ادامه راه بازداشته شوند، تصور باطلی است، مردم ما نشان دادند که هر چه قدر خون بیشتری از آن‌ها بگیرند در اهداف خود مصمم‌ترخواهند بود.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا در زمان حمله تروریست‌ها به مجلس، مجلس را تعطیل نکردید، گفت: مگر قرار بود که ما مجلس را تعطیل کنیم؟ مگر از چیزی می‌ترسیم؟ ما اگر می‌ترسیدیم انقلاب نمی‌کردیم؛ شهادت اوج افتخار و سعادت مسلمانان است و در این مسیر ترس معنایی ندارد.