به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار با اعضای هیأت اجرایی خانه کارگر، اعضای کانون کارگران بازنشسته، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، کانون انجمن‌های صنفی کارگری  و اتحادیه تعاونی‌های کارگری استان آذربایجان‌شرقی بر ضرورت رسیدگی به مسائل واحدهای تولیدی مشکل‌دار و نیازهای کارگران استان تأکید و اظهار داشت: با توجه به نقش مهم و جایگاه کارگران باید رسیدگی به مشکلات این قشر در اولویت باشد و بنده انعکاس و پیگیری این مشکلات از طریق مبادی ذی‌ربط کشوری و منطقه‌ای را در دستور کار خواهم داشت.

وی  با تأکید بر امنیت شغلی کارگران از سوی مسؤولان به اهمیت موضوع دستمزد نیروی کار اشاره کرد و  گفت: توجه به بحث دستمزد کارگرانی که مشغول به کار هستند بسیار مهم است چرا که این امر در ایجاد انگیزه شغلی بسیار مهم است.

امام جمعه تبریز  با ابراز تأسف از تأخیر چند ماهه در پرداخت حقوق چند واحد تولیدی استان آذربایجان‌شرقی افزود: در شرایطی که حداقل حقوق دستمزد فعلی کارگران تکاپوی نیازهای معیشتی این قشر را نمی‌کند معوقات چندماهه کارگران برخی واحدها معقول نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: یکی از الزامات مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی با ایفای نیروی کار محقق می‌شود و این کارگران هستند که به تولید رونق داده موجب افزایش و ارتقاء کیفیت تولید می‌شوند که بر همین اساس در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به رفع مشکلات این قشر توجه ویژه‌ای شود.

امام جمعه تبریز همچنین بر گسترش استفاده از فرهنگ مصرف داخلی در کنار ارتقاء کیفیت تولید به عنوان یکی از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: باید برای رونق اقتصاد، بانک‌ها نیز به میدان بیایند و با مشارکت خود به تولید داخلی رونق دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم یکی از مشکلات اقتصاد کشور را وابستگی آن به نفت عنوان کرد و گفت: یکی از سیاست‌های شوم رژیم گذشته وابسته کردن اقتصاد کشور به نفت بوده و دولت و مجلس باید برای کاهش این وابستگی تلاش کنند که البته تحقق آن  مستلزم زمانی طولانی است.