به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس،  مهرداد رباطی بعد از ظهر امروز در کمیته کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان، از وضعیت نامناسب معابر و کوچه‌های این شهر انتقاد کرد.

وی گفت: انباشت انواع زباله داخل شهر و وجود سگ‌های ولگرد سلامت اهالی و شهروندان را به خطر انداخته است که لازم است در این خصوص اقداماتی سریع صورت گیرد.

رباطی افزود:با وجود پیگیری‌های مکرر، هنوز وضعیت کلرزنی آب آشامیدنی برخی روستاها به شرایط مطلوب نرسیده و برخی نیز خارج از تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هستند.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان ورزقان تاکید کرد: این امر زنگ خطری در این فصول گرم سال است که احتمال افزایش بیماری روده‌ای و میکروبی را به دنبال خواهد داشت.

رباطی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: نزدیک به سه سال است پیگیری‌های لازم برای سر و سامان دادن به وضعیت پسماند شهرستان انجام شده و به مسؤولان و متولیان امر گزارش شده اما متاسفانه تا به امروز هیچ‌گونه اقدامی نسبت به محل دفن و جمع‌آوری اصولی زباله‌ها صورت نگرفته است.

وی گفت:این روش و رها ساختن زباله‌ها در فضای غیراستاندارد موجب آلوده ساختن محصولات کشاورزان و نارضایتی این عزیزان شده است.

رباطی در ادامه انتقال احشام داخل شهر به خارج از شهر را خواستار شد.