به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا،  صمدحسن‌زاده در سی‌امین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل جدید شورای گفت و گو به ترکیب اعضای اصلی شورا، رئیس شورای اسلامی استان (اصغر عابدزاده) افزوده شده است و دستورالعمل جدید ارزیابی و پایش عملکرد شوراهای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به استان ‎ ها ابلاغ شده است.

وی افزود:از موارد مهمی که در تخصیص امتیاز به شوراهای استانی در نظر گرفته شده است، می توان به حضور شخص رئیس شورا در صحن شورا و درصد مصوبات استانی اجرا شده و مشارکت تشکل های اقتصادی استان و طرح موضوعات در جلسه اشاره کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز در ماه جاری براساس مصوبه ی شورای گفت و گوی استان از تشکیل اولین جلسه ی کارگروه اتاق بازرگانی،سرمایه گذاری و احداث شهرک صنعتی پتروشیمی کیمیاشهر خبرداد و گفت:در اولین جلسه ی این کارگروه پس از بحث و تبادل نظر بخش خصوصی و برخی نمایندگان در خصوص مکان یابی این شهرک، برای سه نقطه در استان(اراضی شهرک بعثت، اراضی مجاور شهرک صنعتی آخولا و اراضی خاروانا در ورزقان)اجماع نظر شد.

وی ادامه داد:بررسی این سه نقطه توسط ادارات کل محیط زیست، منابع طبیعی و سایر مراجع اجرا خواهد شد.تا شاهد تکرار تجارب تلخ گذشته که در احداث برخی شهرک ها و مناطق بدون مطالعه انجام شده بود، نباشیم.

وی به تشکیل کارگروه کارشناسی شورا در خصوص تامین مالی صادرات به کشور روسیه و کشورهای سی آی اس، اشاره کرد و گفت:پس از بحث و تبادل نظر، از بین روش های تامین مالی، تسهیلات به روش زیر کلید بانک و تامین مالی از طریق بورس بهترین روش ها شناخته شدند.

 

حسن زاده با اشاره به خصوصیات بازار روسیه و کشورهای سی آی اس اظهار کرد:جهت حفظ این بازارها، مناسب ترین راه حل ، روش ارائه ی تسهیلات زیر کلید است که جهت بهره مندی از تسهیلات زیر کلید، وجود شرکت های زنجیره تولید ضروری است.

وی افزود:ایجاد زنجیره های تولید کشاورزی جزء برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان است.که کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی با همکاری فعلانان بخش خصوصی با سازمان جهاد کشاورزی استان جهت ایجاد و افزایش زنجیره های تولید اقدام خواهد کرد.