به گزارش ترجمان صبح،  محمد صادق پورمهدی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی مانور مقابله با آتش سوزی افزود: به دلیل افزایش دمای هوا در برخی روزها و ماه‌ها،  لازم است برنامه ریزی های لازم جهت پیشگیری از آتش سوزی در مراتع و جنگل های استان انجام گیرد.

وی  به نقش مردم در مقابله با حوادث غیرمترقبه همچون آتش سوزی جنگل ها و مراتع اشاره کرد و ادامه داد: باید از نهادهای محلی نیز در این مانور استفاده شود.

وی از برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها در روستای فندقلو  در شهرستان اهر خبر داد و افزود: این مانور به مدت دو ساعت با حضور تمامی عوامل دخیل برگزار می شود.
پورمهدی اظهار کرد: همه ساله با گرم شدن هوا جنگل ها و مراتع استان در معرض خطر آتش سوزی قرار می گیرند از این رو برای مقابله با چنین حوادثی برگزاری مانور ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه باید در این مانور از تکنولوژی های جدید استفاده شود، گفت: هدف اصلی این عملیات افزایش هماهنگی بین دستگاهاست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ضروری است نسبت به فرهنگ سازی جوامع محلی و گردشگران طبیعت نسبت به حفظ آن و جلوگیری از آتش سوزی اقدام لازم انجام شود.