به گزارش ترجمان صبح، اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان با اشاره به پاسخ موشکی اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به زیاده خواهی دشمنان و بمباران موشکی مقر داعش  گفت: این عملیات نه تنها برای داعش بلکه برای هر کسی که به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران است، درس عبرتیبود و به واسطه آن انتقام شهدای صحن مطهر حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی را گرفته شد.
وی با بیان اینکه در ارتباط با حوزه پدافند غیرعامل هیچ گونه نگرانی نداریم تصریح کرد: نگرانی وقتی است که تمرین نداشته باشیم، به دلیل رزمایش و مانورهای مختلفی که در طول سال و در اقصی نقاط ایران اسلامی برگزار می شود هیچ گونه نگرانی در ارتباط با پدافند غیرعامل نداریم.
استاندار آذربایجان شرقی ابراز کرد: برگزاری این مانورها، اقتدار ایران اسلامی را روز به روز افزایش می دهد و دلیلی بر وجود جنگ نیست بلکه اعلامی است برای آن سوی مرزها که ایران اسلامی آماده رفع هرگونه تجاوز احتمالی به خاک مقدس کیان اسلامی است.
وی گفت:  بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، پدافند غیرعامل یک اصل همیشگی و مستمر است، لازم است در این راستا تمام دستگاه های دولتی و عیر دولتی و عموم مردم آموزش های لازم را دریافت کنند.
وی با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری یک رزمایش زیستی در استان ظرف سه ماه آینده گفت:  لازم است تمامی دستگاه های اجرایی در این خصوص آمادگی لازم را کسب کرده و هر زمانی که مقدمات لازم برای برگزاری  فراهم شد ، این رزمایش برگزار گردد.

وی با بیان اینکه  مسئله مقابله با تروریسم فقط مختص ایران نیست، گفت: علاوه بر تهدیدهای کنونی تروریسم علیه کشورهای دنیا،در آینده نه چندان دور شاهد بازگشت تعداد زیادی از تکفیری ها به کشورهای خود و در نتیجه گسترش ناامنی در کشورهای مختلف جهان خواهیم بود.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود خطاب به تمامی مدیران استانی دستور داد که هرگونه تهدید مربوط به حوزه آنان را در کوتاهترین زمان ممکن خنثی کنند و هیچ گونه تعللی در این زمینه، قابل قبول نیست.هر شخصی هم که صنعتی را ایجاد می کند باید عرضه حفاظت و حراست از صنعت خود را نیز داشته باشد.