به گزارش ترجمان صبح،  امروز همه آزادگان و مسلمانان جهان به‌ویژه ملت غیور و سرافراز ایران اسلامی با حضور پرشور، انقلابی و حماسی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن اعلام حمایت‌شان از آزادی قدس شریف، شعار همیشگی خود یعنی «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل» را سرداده و فریاد خشم و نفرت و انزجار خود را از ترور، اشغال و قتل عام فلسطینیان قهرمان به گوش جهانیان رساندند.
راهپیمایی روز قدس امسال با شعار “روز جهانی قدس، رمز وحدت و جهاد امت اسلامی، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و زوال قطعی رژیم صهیونیستی”  برگزار شد، مردم روزه دار و همیشه در صحنه استان نیز همچون سال‌های گذشته به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین و برای اعلام انزجار از ظلم و ستم رژیم صهیونیستی در منطقه، به خیابان‌ها آمدند.
راهپیمایی دشمن شکن روز جهانی قدس ساعت ۱۰٫۳۰ امروز (جمعه) از مساجد و محلات تبریز به طرف مصلی اعظم امام خمینی (ره) آغاز شد.
مسیرهای راهپیمایی در تبریز به شرح زیر بود:
۱- مساجد و محلات کوی ولیعصر (عج) – شهرک پرواز – زعفرانیه – ائل گلی – یاغچیان – چهارراه آبرسانی- کوی انقلاب – کوی دانشگاه – کوی شهید صادقی – حافظ- میدان فدک و شهید منتظری از
مسیر شماره ۱ : چهارراه شهید بهشتی(منصور)- میدان ساعت – مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
۲- مساجد و محلات عباسی – شهرک باغمیشه – شهید رجائی از
مسیر شماره ۲: چهارراه ششگلان- خیابان شهید بهشتی(منصور)- خیابان دانشسرا– میدان دانشسرا- میدان ساعت- مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
۳-  مساجد و محلات شمس تبریزی – منبع آب – سرباز شهید – ثقه الاسلام از
مسیر شماره ۳: پل قاری– میدان دانشسرا– خیابان خاقانی- میدان ساعت- مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
۴- مساجد و محلات ارتش جنوبی – طالقانی – ۱۷ شهریور – مقصودیه از
مسیر شماره ۴:  چهارراه باغشمال- میدان ساعت – مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
۵- مساجد و محلات میدان امام حسین(ع) – شهید مفتح- محلات یکه دکان – شهرک ارم- پاسداران- نیروی هوائی- فلسطین- استاد محمد تقی جعفری –  بهار – قدس –  منجم – کوچه باغ از
مسیر شماره ۵ : چهارراه گجیل- میدان فجر- چهارراه شریعتی- مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
۶- مساجد و محلات کوی منظریه – کوی ابوذر – میدان ابوریحان – مشروطه – میدان حکیم نظامی- شریعتی جنوبی از
مسیر شماره ۶ : چهارراه هفده شهریور- چهارراه شریعتی– مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
۷- مساجد و محلات سردرود – باغ معروف – آخمقیه(شهید چمران)- خلجان – کجوار- مایان- قراملک- شنب غازان- شهرک امام خمینی-  خطیب – لاله –  شهرک نور – رسالت- شهید باکری- کوی فیروز– خیام از
مسیر شماره ۷ : میدان قونقا- میدان فجر – چهارراه شریعتی- مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره)
مسیرهای ۱۲ گانه راهپیمایی روز قدس در تبریز امروز مملو از جمعیتی بود که می رفتند تا به دریای حمایت از فلسطین مظلوم و قدس پاره تن اسلام بپیوندند.

راهپیمایان پلاکاردهایی با سخنان گوهر باری از امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری با مضامین «بکُشید ملت ما را بیدارتر می‌شود»، «فلسطین باید آزاد شود» در دست داشتند و با شعارهایی چون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود»، «الله اکبر» و «هیهات من الذله» در طول مسیر راهپیمایی حرکت کردند.

رژیم صهیونیستی از موضع ضعف ارتباطاتش با سعودی‌ها را علنی کرد/با ائتلاف ایران، سوریه، عراق و حزب‌الله ‌توطئه‌ جنگ درون تمدنی اسلامی شکست خورد

به گزارش ترجمان صبح به نقل از تسنیم، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از موضع ضعف ارتباطاتش با سعودی‌ها را علنی کرد، گفت: با ائتلاف ایران، سوریه، عراق و حزب‌الله ‌توطئه‌ جنگ درون تمدنی اسلامی شکست خورد.

سردار سرلشکر سید یحیی صفوی در جمع مردم روزه‌دار حاضر در راهپیمایی روز جهانی قدس تبریز، با اشاره به اینکه  راهپیمایی امسال با شرایطی متفاوت در مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی در جهان برگزار می شود، اظهار کرد: این تفاوت‌ها در چهار مسئله است که شکست گروهک‌های تروریستی داعش در عراق و شام، شکست پادشاهی سعودی در یمن و سرنگون کردن انصارلله یمن، حمله موشکی سپاه به مقر داعش و ریاست جمهوری جدید امریکا‌ست.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) تفکر آزادی قدس را به عنوان راهبرد اساسی و رمز وحدت مسلمانان ترسیم کردند، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ملت فلسطین و سایر ملت‌های مظلوم این اطمینان را داد که شکست صهیونیست شدنی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر اینکه پیام ایران به ملت‌های منطقه این است گفت: ایران با مبارزه، ایستادگی، جهاد و فداکاری زیر سایه اسلام و با داشتن رهبری خردمند به توسعه و آزادی و پیشرفت رسید نه با سازش.

وی با بیان اینکه امروز مسئله آزادی فلسطین به خواست بین‌المللی آزادی‌خواهان جهان تبدیل شده است، ابراز داشت: ملت‌های سوریه و عراق و یمن و لبنان به کمک فرزندان مدافع حرم شما استخوان‌های دشمنان را شکستند، پیروزی نزدیک است و نوبت به پیروزی بر صهیونیست‌ها خواهد رسید.

سرلشکر صفوی با اشاره به شکست گروهک‌های تروریستی در عراق و سوریه و نسبت آن با اسرائیل گفت: حافظه تاریخی مردم به یاد دارد که موج بیداری اسلامی در منطقه آغاز شده و آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای پادشاهی را از اینکه این ملت‌ها از شمال آفریقا تا خلیج فارس به قیام علیه بیگانگان اقدام کنند، به شدت نگران کرده، رژیم صهیونیستی نابودی خود را نزدیک می‌دید لذا توطئه بزرگی را برای جنگ درون تمدنی اسلامی راه انداختند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: طرح آن را اسرائیل و آمریکا ارائه داد و ایدئولوژی و پول آن را برخی وهابیون تامین کردند و برخی کشورها مانند ترکیه و اردن نیز مرزها و نظامیان خود را در اختیار قرار دادند. هدف آنها سقوط دولت عراق و سوریه در خط مقدم محور مقاومت بود و سپس به ایران گسیل کنند ولی تاکنون موفق نشده‌اند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه ۶ سال است تروریست‌های تکفیری را از کل دنیا و تعدادی هم از ایران به سوریه و عراق به داعش ملحق کردند، اضافه کرد: هدف آن بود که مسلمان با دست مسلمان و با پول مسلمان کشته شود، خانه و کاشانه آنها خراب شود تا امنیت اسرائیل تامین شود ولی با فضل الهی و با استقامت دولت‌های سوریه و عراق و رهبری خردمندانه امام خامنه‌ای که نه تنها رهبر ایران بلکه مدافع کشورها و ملت‌های مسلمان هستند، با ائتلاف ایران، سوریه، عراق و حزب‌الله این توطئه شکست خورد.

وی با اشاره به اینکه در سوریه با تصرف حلب، تروریست‌ها را از شهرهای اصلی بیرون کردند و امروز شاید دیگر کارهای نظامی رو به اتمام باشد و راه حل سیاسی باید دنبال شود، گفت: شهدای مدافعان حرم ایران که به کمک مستشاری رفتند، کار بزرگی را در روحیه دادن و ساماندهی مردم عراق و سوریه انجام دادند، بیش از ۱۰۰ هزار از مردم عراق را در ۲۰ تیپ ساماندهی کردند که دولت آنها را به رسمیت شناخت و در سوریه نیز مردم به شکل بسیج ایران ساماندهی شدند، حشد الشعبی اکنون آخرین پایگاه داعش را در موصل تصرف کرده و عراقی ها به مرز سوریه رسیدند.

مشاور نظامی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه داعش خبیث نه تنها به اهل سنت و اهل تشیع، بلکه به ایزدی‌ها هم رحم نمی‌کند و مانند صهیونیست‌ها آنها را سر بریدند و زنان آنها را می‌فروختند، تصریح کرد: این آموزه‌ها، آموزه‌های صهیونیستی بود، داعش به هیچ یک از مردم سنی، مسیحی و ایزدی رحم نمی‌کردند چراکه آنها داعش از دین اسلام خارج است.

وی افزود: در منطقه قنیطره که ۳۰ درصد آن در اختیار سوریه و ۷۰ درصد در اختیار اسرائیل است، داعشی‌ها از طریق این مرز در بیمارستان‌های صهیونیستی مداوا می‌شدند، خاطر نشان کرد: این تنها بخش کوچکی از نشانه‌های ارتباط رژیم صهیونیستی در تربیت و حمایت از صهیونیست‌هاست.

سرلشکر صفوی با تاکید بر اینکه سوریه و عراق در جنگ کارآزموده‌تر شدند و اسرائیل از آینده مقاومت می‌ترسد، اظهار کرد: حزب‌الله هم کارآزموده‌تر شده و دشمن از اینها می‌ترسد، چرا که می‌دانند که اگر جنگ جدیدی را با حزب الله آغاز کنند، شکست‌های بزرگ‌تری را متحمل می‌شوند و رهبر شجاع حزب الله لبنان، سیدحسن نصرالله هم اعلام کرد که در جنگ آینده دیگر هیچ محدودیتی در برد موشکی نداریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اسرائیل از موضع ضعف ارتباطات خود با سعودی‌ها را علنی کرد و اطلاعات و امکانات نظامی منطقه را در اختیار عربستان قرار دادند، ابراز داشت: بعد از ۲ سال بمباران مردم بی‌دفاع یمن، نشان دادند که سعودی‌ها بسیار بزدل و ترسو هستند که در جنگ زمینی پیشرفتی ندارند و فقط در جنگ هوایی یمن را با خاک یکسان کردند ولی یمنی‌ها هم با موشک تا ریاض و تا ۷۰۰ کیلومتر پاسخ می‌دهند.

این مقام ارشد نظامی کشور با بیان اینکه سعودی‌ها شکست خود را مربوط به ایران می‌‌دانند و می‌گویند که جنگ را به داخل ایران می‌کشانیم، تصریح کرد: نیروهای نظامی قدرتمند ما در تمامی کشور و مرزها با قدرت در برابر این گروهک‌ها می‌ایستند، به فضل الهی این توطئه دشمنان تاکنون در نا‌امن‌سازی ایران با شکست مواجه شده و خواهد شد. اهل سنت و قومیت‌های ما هم باید هوشیار باشند که فرزندانشان جذب این گروهک‌ها نشوند چراکه مثل منافقین عاقبتشان جهنم خواهد بود.

دستیار ارشد نظامی مقام معظم رهبری در ادامه‌ با بیان اینکه چرا ترامپ اولین سفر خود را به عربستان می‌گذارد و عربستان روابط خود با قطر قطع می‌کند؟ خاطر‌نشان کرد: رئیس جمهور جدید آمریکا یک تاجر است که برای پول با عرب‌ها رقص شمشیر می‌کند، آمریکایی‌ها اگر یک روز حمایت خود را از اسرائیل بردارند، از درون فروپاشی رخ می‌دهد، آیپک دولت آمریکا را به حمایت از صهیونیست‌ها وادار می‌کنند، از سوی دیگر نیز آمریکا عامل پیوند سعودی‌ها و اسرائیل است و این سفر خود را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه چرا سعودی‌ها از خرید‌های میلیارد دلاری از آمریکا حتی یک تیر به سمت صهیونیست‌ها شلیک نکردند؟ گفت: قطع روابط با قطر یک توطئه آمریکایی است چرا که ذخیره ارزی ۴۰۰ میلیارد دلاری دارند، ترامپ به قطری‌ها می‌گویند اگر امنیت می‌خواهید باید بخشی از این ۴۰۰ میلیاردد دلار را به ما بدهید!!!

سرلشکر صفوی در ادامه به موضوعات امروز فلسطین اشاره کرد و با بیان اینکه پیشنهادات راهبردی برای حمایت از فلسطین بیان می‌کنم، خاطرنشان کرد: اولین راهبرد، راهبرد سیاسی و وحدت مسلمین علیه رژیم صهیونیستی و حمایت مادی و معنوی از جهاد مسلحانه مردم فلسطین است، دوم، قطع روابط سیاسی و اقتصادی ۵۷ کشور مسلمان با اسرائیل با فشار مردم، سوم، استفاده از همه ظرفیت‌های سازمان‌های بین‌المللی در جهت آشکار کردن جنایات اسرائیل و بازگشت آوارگان فلسطینی با برگزاری رفراندوم برای تشکیل دولت دموکراتیک است، راهبرد گسترش جهاد مسلحانه به کرانه باختری، هرگونه مبادلات با اسرائیل و صدور گاز ممنوع شود، اگر هر مسلمانی در سال یکدلار به فلسطین کمک کند، رقم بسیار بالایی است، راهبرد تبلیغاتی، فرهنگی رسانه ای و… برای آگاه سازی بین الملی علیه اقدامات رژیم صهیونیستی و راهبرد علمی و تکنولوژیک برای ارتقای توان موشکی فلسطین  برای ایجاد موازنه قدرت، سلب امنیت رژیم صهیونیستی و ایجاد مهاجرت معکوس در اسرائیل است.

وی با بیان اینکه پیام روز قدس و حضور میلیونی در ایران و جهان، اعلام تنفر و برائت امت اسلام از صهیونیست و حامیان غربی و عربی است، افزود: با وحدت مسلمانان با فلسطین آزاد می‌شود چرا که این وعده الهی است. به فرموده مقام معظم رهبری ۲۵ سال آینده را رژیم صهیونیستی نخواهد دید و این نوید را هم می‌دهم که سرزمین اشغالی به محیط شکننده امنیتی تبدیل شده و این فضا دیگر در کنترل اسرائیل نیست.

دستیار ویژه رهبری با تاکید بر اینکه راه‌اندازی داعش، اولویت مردم مسلمان را تغییر نخواهد داد، تصریح کرد: همه می‌دانند که خود اسرائیل جوهره نا امنی منطقه و سازنده آن است و باید اسرائیل از بین برود و راهپیمایی شما پیام امید بخشی است که از مرزهای ایران خارج شده و همه ملت ها به این راهپیمایی چشم دوخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمن تاکنون در ایران‌هراسی شکست خورده است، گفت: ایران در مبارزه با گروهک‌های تروریستی محور مقاومت و ائتلاف ایران پیروز شده  و از مظلومان در برابر مستکبران حمایت خواهد کرد.

سرلشکر صفوی افزود: آمریکا و همپیمانانش هرگز نمی توانند از کابوس نا امنی نجات یابند و این رژیم جعلی محکوم به شکست است.

* روز قدس، رستاخیز استکبارستیزی است

به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: روز جهانی قدس، روز رستاخیز استکبارستیزی مسلمانان جهان در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم افزود: راهپیمایی روز قدس و اعلام حمایت از آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین در حقیقت نمایش اقتدار امت اسلامی است.

وی اظهار داشت: حضور در راهپیمایی روز قدس و اعلام انزجار علیه رژیم صهیونیستی در راستای لبیک به ندای امام راحل و منویات مقام عظامی ولایت وظیفه‌ای انسانی، اعتقادی و اسلامی تمام مسلمانان است.

آل هاشم اضافه کرد: گرامیداشت روز جهانی قدس از یادگاران ارزشمند امام راحل و تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی در برابر مستکبران و زورگویان عالم است.

وی گفت: روز جهانی قدس همچنین فرصتی بزرگ برای اتحاد و انسجام جهان اسلام و پایداری ملت‌های مسلمان در برابر جهان غرب و استکبار است.

* روز قدس کلید وحدت، غیرت و اقتدار جهان اسلام‌ است

سردار غلام عسگر کریمیان فرمانده سپاه عاشورا نیز با بیان اینکه روز قدس نماد قدرت مسلمان و ملت ایران است، اظهار داشت: روز قدس پشتوانه روحی و معنوی بسیار مناسبی برای ملت‌های اسلامی است و همه با حضور پرشور و مشت‌های کوبنده علیه صهیونیسم جهانی، فریاد انزجار خود را اعلام خواهند داشت.

وی وحدت را از دیگر پیام‌های راهپیمایی روز جهانی قدس دانست و تصریح کرد: روز قدس کلید وحدت، غیرت و اقتدار جهان اسلام و همه کسانی است که به انسانیت و بشریت احترام می‌گذارند.

سردار کریمیان ادامه داد: روز قدس روز فریاد مسلمانان جهان علیه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، روز جدایی حق از باطل و روز جوش و خروش جبهه اسلام، آزادی، عدالتخواهی در برابر جبهه ظلم و اشغالگری و کشتار و تخریب است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی اقتدار خود را از وحدت اسلامی و پشتیبانی مردم در همه مقاطع گرفته و باید این مهم همواره حفظ شود.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس با قرائت قطعنامه ای مواضع خود را اعلام کردند.

متن کامل این قطعنامه راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس سال ۱۳۹۶ بدین شرح است:
سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ ‏ (سوره اسرا آیه ۱)

حمد و سپاس بی‌کران خداوند سبحان را که به ما توفیق داد با حضور حماسی و باشکوه در آزمون سترگ و آوردگاه بزرگ “روز جهانی قدس”، بار دیگر زوال قطعی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و جاهلیت مدرن و قبیله‌ای روزگار را فریاد زنیم.

اکنون که با گذشت ۳۸ سال از ابتکار معجزگون و آینده‌نگرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح‌الله و ادامه راهبری حکیمانه و مدبّرانه حضرت امام خامنه‌ای آرمان آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم فلسطین، فراتر از مرزهای جهان اسلام، جغرافیای تحت سیطره قدرت‌های سلطه‌گر را نیز تحت تأثیر قرار داده و رؤیای صهیونیست‌ها در “تسلط از نیل تا فرات” و تحقق “خاورمیانه بزرگ” را باطل کرده است، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن روز جهانی قدس که نماد حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی “الله‌اکبر” و “خامنه‌ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌نماییم:

۱- “آزادی بیت‌المقدس” و “رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین” از سلطه اشغالگران صهیونیست را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل و مقام عظمای ولایت و رهبری برای جهان اسلام دانسته و تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی خود را در حمایت از انتفاضه فلسطین و مقاومت اسلامی به کار خواهیم گرفت.

۲- آزادی قدس شریف و تلاش برای “زوال و نابودی قطعی اسرائیل” و محو غده سرطانی منطقه را همچنان “اولویت اول جهان اسلام” دانسته و هر اقدامی که امت اسلامی را از موضوع فلسطین منحرف سازد محکوم می‌نماییم.

۳- تنها راه حل مسأله فلسطین را “بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا” و “برگزاری همه‌پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین آینده این کشور” دانسته و هر راه حل دیگری را محکوم به شکست و فرصت‌سازی برای ادامه حیات رژیم جعلی و اهریمنی صهیونیستی و تضییع حقوق مسلم مردم فلسطین می‌دانیم.

۴- ضمن حمایت از “خط مقاومت و انتفاضه” و تأکید بر ضرورت وحدت، هم‌گرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی، “یهودی‌سازی” سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای “نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین” را به شدت محکوم کرده و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قطعی و عملی مانع تداوم این توطئه خطرناک شوند.

۵- “فتنه” داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق، سوریه، لیبی و جنایات وحشیانه رژیم متجاوز آل‌سعود علیه مردم مظلوم یمن و بحرین را نقشه مشترک “آمریکا”، “رژیم صهیونیستی” و “ارتجاع منطقه” برای ایجاد شکاف و تفرقه بین مسلمین و امنیت‌سازی برای رژیم صهیونیستی اسرائیل دانسته و هر اقدامی که ظرفیت‌های انقلابی جهان اسلام را قربانی منافع صهیونیست های خبیث و قدرت‌های استکباری نماید به شدت محکوم می‌نماییم.

۶- تلاش شیطانی “آل‌سعود” و برخی از کشورهای منطقه در جهت امنیت‌سازی برای صهیونیست از طریق حمایت از تروریسم و رواج خط سازش و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم نموده و پشتیبانی خود را از دولت، ارتش و نیروهای مردمی و مقاوم کشورهای سوریه و عراق و همچنین ملت مظلوم یمن و بحرین اعلام می‌داریم.

۷- آمریکا را همچنان”شیطان بزرگ”، غیر قابل اعتماد و دشمن شماره یک خود دانسته و با محکوم‌نمودن هرگونه مانع‌تراشی‌ در مسیر تأمین حقوق حقه ملت ایران در سند “برجام”، اعمال تحریم‌های جدید را مصداق نقض آشکار برجام می‌دانیم و از دولت و مسئولان مربوط به ویژه هیأت نظارت بر اجرای برجام انتظار داریم تا با تأسی به ملاحظات و منویات راهبردی مقام معظم رهبری اقدام متقابل و جدی را قاطعانه در دستورکار قرار دهند.

۸- با توجه به تلاش صهیونیست‌های خبیث برای استحاله فرهنگ و هویت جوامع اسلامی از طریق مجامع و نهادهای بین‌المللی و تحمیل برخی سندهای به اصطلاح جهانی مانند سند ۲۰۳۰ یونسکو که اجرای آن در جمهوری اسلامی باهوشمندی و قاطعیت متوقف گردید، از همه کشورهای مسلمان می‌خواهیم با هوشیاری و دقت نقشه‌ها و توطئه‌های شبکه شیطانی سلطه در این عرصه را با شکست مواجه سازند.

۹- ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم و تاریخ‌ساز حرم و حمایت از نقش‌آفرینی‌های راهبردی و مستشاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهه مقاومت اسلامی به‌ویژه مقابله با تروریست‌های تکفیری، اقدام این نهاد انقلابی در حمله موشکی به مقر فرماندهی تروریست‌ها در شرق سوریه که برای مجازات و تنبیه عاملان و مسببان جنایت تروریستی ۱۲ رمضان تهران صورت پذیرفت را از مصادیق اقتدار جمهوری اسلامی و سیلی به دشمن و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان دانسته و ضمن قدردانی و تشکر از همت و اراده انقلابی پاسداران انقلاب که اسباب رضایت و غرور ملی ایرانیان و خانواده معظم شهدای ترور را فراهم آوردند، از آنان می‌خواهیم هرگونه تهدید و اقدام ضدامنیت ملی کشور را با پاسخ‌های قاطعانه، پشیمان‌کننده و درخور مواجه سازند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جمعه دوم تیرماه ۱۳۹۶
بیست و هشتم رمضان المبارک ۱۴۳۸
بیست و سوم ژوئن ۲۰۱۷ میلادی