به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حمید محمدی در آیین اختتامیه نمایشگاه قرآنی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، اظهار کرد: قرآن کریم دارای دو بعد معارفی و هنری است که با بعد معارفی، قرآن در عقل‌ها و با بعد هنری در قلب‌ها نفوذ کرده است؛ بنابراین زمانی می‌توانیم بستری در این زمینه فراهم کنیم که در بخش هنری گام‌های موثری برداریم.
وی ادامه داد: اگر ما قلب‌های جوانان را با بخش‌های هنری جذب قرآن نکنیم، بیگانگان با استفاده از ترفند و ابزاهای هنری ما از این ظرفیت نهایت استفاده را به عمل می‌آورند.
قائم مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با اشاره به پیشگام بودن تبریز در جشنواره هنرهای دیجیتالی، افزود: این یک ظرفیت عظیمی است که در شهرهای دیگر کمتر دیده می‌شود.
محمدی، توجه به ابعاد هنری قرآن را عالی‌ترین نوع تربیت نسل جوان دانست و بیان کرد: توجه به ابعاد هنری قرآن  امروزه در کارآمدی دین و کارسازی قرآن نسل جوان عالی ترین تربیت برای این نسل است تا بتوانند با استفاده از این شیوه در حوزه‌های هنری گام‌های اساسی برداشته و حقیقت قرآنی را در یابند.
وی تصریح کرد: آمادگی دانشگاه هنر اسلامی تبریز به منظور خدمت به قرآن در قالب‌های هنری،  یکی از برترین اقدامات است.
محمدی با اشاره به ضرورت همراهی ویژگی‌های ذاتی ایرانی در عرصه‌های مختلف  هنری با محتوای غنی قرآن، ادامه داد: باید ویژگی‌های ذاتی ایرانی که در عرصه هنر بی‌نظیر است را با محتوای غنی قرآن همراه کنیم؛ چرا که این امر راهبر نسل جوان به سوی قله‌های بلند عالی الهی و قرآنی و همچنین تحقق فطرت انسان را به دنبال دارد.
قائم مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با بیان اینکه هنر نماد تعالی روح انسانی است، تصریح کرد: اقدامات قرآنی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز بی‌نظیر است؛ بنابراین باید بودجه‌ای برای فعالیت کارهای فاخر در این دانشگاه تخصیص یابد.