به گزارش ترجمان صبح، باشگاه فوتسال دبیری تبریز به عنوان یکی از موفقیت ترین باشگاه های خصوصی ورزش استان آذربایجان شرقی و حتی ایران بنا به برخی مسائل از رقابت های لیگ برتر فوتسال ایران کناره گیری کرد. این باشگاه موفق در حالی عطای تیم داری در رقابت های فوتسال را به لقایش بخشید که برخی ها آن را یکی از نمادهای خصوصی سازی در ورزش کشور می دانستند.

فوتسال در ایران و خطه آذربایجان حرف های زیادی برای گفتن دارد و باشگاه دبیری تبریز در طی سال های اخیر چهره های بسیاری را به سطح اول این رشته در کشور معرفی نمود. حال با کنار رفتن این باشگاه از رقابت های لیگ برتر فوتسال، اتفاقات نه چندان خوبی در آینده ای نه چندان دور رخ خواهند داد که پیش بینی شان از همین حالا کار چندان دشواری به نظر نمی رسد! آینده بسیاری از بازیکنان فصل گذشته تیم دبیری سوای چند چهره شاخصی که انتخاب تیم آینده برایشان چندان کار دشواری نیست از جمله مسائلی است که می تواند مورد بحث قرار بگیرد. باشگاه دبیری در چند سال اخیر نشان داده که با بها دادن به چهره های جوان فوتسال تبریز زمینه را برای شناخته شدن آنها در فوتسال کشور فراهم می کند و در شرایط فعلی این راه هموار برای بسیاری از چهره هایی که این شانس برایشان وجود داشت از بین خواهد رفت. تب و تاب فوتسال در شهر تبریز گرچه به اندازه فوتبال نبود اما معمولا سالن محل برگزاری بازی های تیم دبیری مملو از تماشاگر می شد و شور و هیجان این رشته محبوب در شهر تبریز با حضور این تیم در بازی های لیگ برتر بسیار قابل توجه بود و دیگر چنین اتفاقی را با این تصمیم نه چندان دوست داشتنی حداقل تا اطلاع ثانوی شاهد نخواهیم بود.

دلایل مسئولان باشگاه دبیری برای اتخاذ این تصمیم که پایانی بود بر رویاهای بزرگ این باشگاه خصوصی، از بازنگشتن ستاره هایشان از تیم مس سونگون گرفته تا اختلاف با مسئولین کمیته فوتسال، هیچ کدام نمی توانند این نکته را بپوشانند که این تصمیم به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نمی تواند برای ورزش استان آذربایجان شرقی اتفاق مثبتی باشد. آنها در جدیدترین اظهارتشان ادعا کرده اند که با خرید امتیاز یک تیم در فصل آینده بار دیگر وارد رقابت ها خواهند شد اما قطع یک نوار مستقیم و کش دادن آن برای یک مدت تقریبا طولانی، شانس رسیدن دو نوار پاره را به هم به حداقل می رساند و این دو نوار تحت شرایطی خواهند توانست با هم پیوند دوباره بیابند اما خبری از آن استحکام قبلی نخواهد بود…