به گزارش ترجمان صبح، داود بهبودی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک ستاد ملی سیاستگذاری و ستاد برنامه ریزی و اجرایی تبریز ۲۰۱۸ گفت:  اولویت اصلی ما در استان آذربایجان شرقی پروژه های تبریز ۲۰۱۸ است و در همه بخش ها و دستگاه ها تلاش می شود همه پروژه هایی که هم راستای این مقوله هستند پوشش داده شوند.
وی افزود: ما به جد پیگیر تامین منابع اعتباری رویداد تبریز ۲۰۱۸ چه در سطح ملی و ۱۰ درصد ردیف متمرکز سال جاری و ۱۰ درصد سال آینده و چه ردیف مستقل سازمان مدیریت و برنامه ریزی مرکز هستیم.
بهبودی خاطرنشان کرد: بر اساس اعتباراتی که در داخل استان داشتیم پروژه ها را در سه گروه کوتاه مدت که در سال جاری اتمام می یابند، میان مدت که تا سال ۹۷ امکان تکمیل آنها وجود دارد و بلندمدت که در سال جاری و یا سال آینده شروع شده و در سال‌های آتی اتمام می‌یابند دسته‌بندی کردیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: لازم است یک برنامه عملیاتی در استان برای طی مسیر اقدامات و تعیین راهبردهای لازم در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.
وی با اشاره به صرف اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ یادآور شد: تعدادی از شهرداری های شهرهای بزرگ استان مثل مراغه، مرند و میانه پروژه‌های خود را در همین راستا ساماندهی و اولویت بندی کرده اند.
رئیس کمیته آموزش ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ در ادامه با بیان اینکه جهت‌دهی آموزش کارکنان بخش دولتی و طراحی آموزش‌های بخش غیردولتی را نیز در دستور کار داریم، تصریح کرد: ۲۱ عنوان آموزش در این راستا تعریف شده است که آموزش زبان، آداب معاشرت، آداب معامله، راهنمای گردشگری و بهبود خدمات ارائه شده از جمله آنهاست.

بهبودی در خاتمه با بیان اینکه تاکنون ۵۲ دوره آموزشی برگزار و ۲۶ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفته‌‌اند، اظهار داشت: ۲۵۷ برنامه تلویزیونی و ۲۸۷ برنامه رادیویی توسط صدا و سیمای مرکز استان نیز در این ارتباط تهیه شده است.