به گزارش ترجمان صبح، تیم فوتبال ماشین سازی تبریز فصل گذشته را به گونه ای آغاز کرد که حتی عده ای این تیم را جزو مدعیان کسب سهمیه آسیایی می دانستند اما در واقعیت اتفاقات به گونه ای رخ داد که سبزپوشان تبریزی از همان اواسط نیم فصل اول خود را به عنوان اولین مدعی سقوط به دسته یک معرفی نمودند و در نهایت نیز این اتفاق عملی شد.

پس از پایان لیگ شانزدهم، ماشین سازان از لحاظ مدیریتی و مالکیتی دوران سختی را پشت سر گذاشتند تا اینکه روز چهارشنبه تکلیف مالکیت و مدیریت باشگاه پس از کش و قوس های فراوان مشخص شد. پس از این اتفاقات ماشین سازان در حال حاضر در تلاش اند تا تیمی را برای لیگ دسته یک محیا کنند که توان بازگشت به لیگ برتر را داشته باشد ولی در این میان مشکلات بسیاری سر راه آنها وجود دارد که مهمترین آن بحث ماندن یا نماندن بازیکنان فصل گذشته می باشد.

بسیاری از ستاره های فصل گذشته ماشین سازی همانند احمد کامدار، بهمن کامل، حمیدرضا علی عسگری، فردین عابدینی، حامد پاکدل و محمد امین حاج محمدی قراردادشان به پایان رسیده و راضی کردنشان برای ماندن در تیمی که فصل آینده در لیگ دسته یک بازی خواهد کرد یک چالش بزرگ برای مسئولان باشگاه ماشین سازی می باشد. حال باید دید که سبزپوشان تبریزی از هفته آینده که به صورت رسمی استارت کارشان را برای فصل آینده خواهند زد از چه تدبیری برای عملی کردن این اتفاق مهم استفاده خواهند نمود؟