به گزارش ترجمان صبح، داریوش عباس زاده مدیر مسئول مرکز خط زندگی استان آذربایجان شرقی گفت: این سامانه ملی  برای تسهیل زندگی سالمندان و استقلال فردی آنان ایجاد شده است.

مسئول خط زندگی تبریز گفت : خط زندگی استان اذربایجان شرقی همزمان با هفته بهزیستی و تامین اجتماعی و افتتاح  دفاتر مشهد و زنجان این سامانه  اغاز به کار کرد.

وی  گفت: درحال حاضر حدود ۱۰۰ مرکز خدماتی و تخصصی در این استان با این سامانه همکاری دارند.

عباس زاده با اشاره به اینکه در این مرکز معرفی، هماهنگی با مراکز خدماتی و تخصصی ونظارت در این سامانه بطور رایگان انجام می شود گفت: نظارت بر عملکرد خدمات نیز از جمله راهکارهای این مرکز برای ارائه خدمات مناسب به سالمندان است.

وی  با اشاره به سفر مسافران سالمند گفت: این سامانه آماده انجام هماهنگی خدمات درمانی، تخصصی و رفاهی با شرایط بسیار مناسب به سالمندان است، تا آنها سفری بدون دغدغه و نگرانی را تجربه کنند.

داریوش عباس زاده با اشاره به  اینکه این مرکز از سال ۹۰ در تهران درحال فعالیت است، گفت: این سامانه با هماهنگی مرکز ملی خط زندگی تهران در تبریز شروع به فعالیت کرده است.

مدیر مسئول خط زندگی استان آذربایجان شرقی گفت: تمام خدمات براساس استانداردها و معیارهای علمی، عملی و پژوهشی ارائه خواهد شد.

عباس زاده از همه کارشناسان، متخصصین و صاحبان اندیشه در بخش خدمات به جامعه سالمندی دعوت کرد با این مرکز همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی این مرکز در تهران گفت: در مرحله بعدی این مرکز در تبریز نیز به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد.

مسئول خط زندگی استان آذربایجان شرقی در زمینه تسهیل امور مربوط به بیمارانی که از شهرستانها و روستاهای استان و استان های همجوار بخصوص آذربایجان غربی و کردستان به تبریز مراجعه می کنند،تاکید کرد که این سامانه می تواند نسبتبه هماهنگی با مراکز پزشکی – درمانی قبل از مراجعه این عزیزان اقدام نماید.

وی گفت : افراد می توانند برای تماس با این مرکز با خط تلفن سراسری ۴۳۲۷-۰۲۱ و تلفن ۵۵۱۸۵۸۹-۰۴۱۳ تماس بگیرند.