به گزارش ترجمان صبح ،سردار محمد یوسف شاکری در نشست خبری عصر امروز گفت : آستان قدس رضوی در شهرستانها برنامه هایی برای خود تعیین کرده که بیشتر در حوزه فرهنگ و خدمات رسانی فعالیت دارد .

نماینده آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی با بیان  اینکه ماموریت های آستان قدس در قالب مردم محور و اخلاق محور است افزود : سه عنصر اصلی خادم ، خدمت ، مخدوم از فعالیت های این حوزه است .

شاکری ترویج سبک زندگی در جامعه را یکی از مهم ترین سیاست های آستان قدس رضوی اعلام کرد و گفت : کرامت، عظمت و هویت انسانها  باید در این سبک زندگی توجه بیشتری شود ؛ تجلی آیه «فتبارک الله احسن الخالقین » در انسان به عنوان نماد خلقت بیش از پیش نشان داده شود .

وی با اشاره به افزایش استفاده از ظرفیت آستان قدس در استان ها تاکید کرد و افزود : تشکیل دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استانن ها ، به مرور زمان ظرفیت آستان قدس در استان ها  و همچنین ظرفیت استان ها در امور استان بیش از پیش استفاده میشود .

وی در خصوص آغاز دهمین دوره سلسه جشن های مردمی  دهه کرامت در شهرستانهای استان ادامه داد :بخش عمومی برنامه های امسال به صورت مردمی و در بخش های ساماندهی ، پشتیبانی ، هماهنگی و بستر سازی انجام می شود .

وی افزود :در سال جاری بیش از ۳۰۰ زائر به مشهدالرضا اعزام میشوند و ۱۴۱ نفر نیز به صورت خود جوش به حرم علی بن موسی الرضا راهی می شوند .

وی همچنین افزود :  حضور در هیئات مذهبی، اماکن متبرکه، برگزاری جشن های رضوی بی آلایش،غبارروبی مزار شهدا، سرکشی به بیماران و زندانیان و همچنین سادات ایتام، توزیع بیش از یک هزار بسته غذایی در بین محرومین، معاینه و مداوای رایگان بیماران محروم با هماهنگی برخی پزشکان، ایجاد اشتغال برای بیش از ۶۰ نفر در شهرستان میانه و …. از مهم ترین برنامه های آستان قدس رضوی در استان با حضور خادمی بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) می باشد.