به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، احد جودی ظهر امروز در جلسه ثبت وقایع حیاتی هشترود اظهار داشت: از جمعیت ۳ میلیونی بالای ۱۵ سال استان برای یک میلیون و ۲۴۶ هزار نفر یعنی  ۴۱ درصد جمعیت استان کارت ملی هوشمند صادر شده است.

وی از ظرفیت صدور روزانه ۶ هزار کارت ملی هوشمند در استان خبر داد و افزود: زمان صدور کارت به ۱۵ روز رسیده است.

جودی با بیان اینکه به هیچ وجه امکان جعل کارت ملی هوشمندهای فعلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۷ تمام واجدین شرایط کارت ملی هوشمند دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه امکان تجمیع ۵۰ کارت در  کارت ملی هوشمند خبر داد و گفت: این تعداد نیز قابل افزایش است.

مدیرکل ثبت احوال استان  طلاق را معضل جامعه امروزی عنوان کرد و تحلیل دقیق  در این رابطه را از طرف کارشناسان و صاحب نظران ضروری دانست.

وی با بیان اینکه بیشترین علت طلاق شاید عدم تحمل زوجین باشد، افزود: با ارائه راهکارهای مناسب و برنامه‌ریزی در این خصوص از طرف کارشناسان و صاحب نظران می‌توان باعث کاهش و یا از بین رفتن طلاق در جامعه شد.

جودی گفت:  تا پایان امسال تمام ادارات ثبت احوال شهرستان‌های استان برای دسترسی آنلاین به آمار به فیبرنوری مجهز خواهند شد.

حسن مستفید فرماندار هشترود هم نبود اداره ثبت احوال در شهر نظرکهریزی را مشکل عمده شهروندان نظرکهریزی دانست و گفت: مجوز ایجاد این اداره در این شهر گرفته شده و به زودی پس از حل مشکل ساختمان این اداره در این شهر مستقر خواهد شد.

وی گفت: ۶۱ درصد مردم هشترود کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

فرماندار شهرستان هشترود افزود: در ۴ ماهه امسال ۲۲۳ مورد ازدواج و ۳۳ مورد طلاق در این شهرستان رخ داده است.