به گزارش ترجمان صبح، نشست ستاد برگزاری سی و دومین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان با حضور رییس ، مشاور عالی و دبیر فدراسیون دوچرخه سواری کشور ، جمشید نظمی مدیرکل ورزش و جوانان استان ، معاونین ورزشی ادارات ورزش و جوانان استانهای آذربایجانغربی و اردبیل و روسای کمیته های ستاد برگزاری برگزار شد.

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در نشست ستاد برگزاری سی و دومین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان گفت: تور دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان یک افتخار بزرگ برای ورزش و دیپلماسی ایران اسلامی بشمار میرود

قمری با بیان اینکه برگزاری ۳۱ دوره موفق این تور کار بزرگ و ارزشمندی است، افزود: امسال این تور بسیار خوب و بی نقص برگزار خواهد شد چرا که تور ایران – آذربایجان افتخاری برای دوچرخه سواری ایران و آسیا است و امسال با برگزاری شایسته شاهد ارتقاء تور به حرفه ای برای سال ۲۰۱۸ تبریز خواهد بود.

وی با بیان اینکه بنده و مجموعه دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران از عوامل برگزار کننده تور ایران – آذربایجان حمایت می کنیم، ادامه داد: نیاز است تمام تلاش ها را بکنیم تا این تور به صورت حرفه ای برگزار شود.
قمری سپس گفت: این تور یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین تورها است که ۳۱ سال به خوبی برگزار شده و امسال نیز به صورت نیمه حرفه ای در بهترین شرایط و استانداردها برگزار می شود.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ادامه داد: این تور به لطف برخورداری از مجریان خوب، توانمند و زحمت کش همچنان با کیفیت هرساله برگزار می شود.
رییس فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان با بیان اینکه رتبه نخست ایران در رنکینگ آسیا در سایه برگزاری منظم تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان حاصل شده است، تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان یکی از تورهایی بوده که بنده چهار دوره سابقه رکاب زدن همراه با خاطرات خوب را دارم. تور ایران – آذربایجان یکی از اتفاقات ارزشمند ورزش کشورمان است که از اوایل انقلاب تا به امروز و به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی با اقتدار همه ساله برگزار شده و در سطح آسیا از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از بین شش تور داخلی اعم از تور میلاد دو نور، ریاست جمهوری، کرمان، مازندران و … تنها توری است که تعطیل نشده و همچنان در حال برگزاری است.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان عنوان کرد: در بعضی از استانها توری با قدمت ۱۸ ساله تعطیل شده اما اینجا با دلسوزی مسئولان تور ایران – آذربایجان علاوه بر تعطیل نشدن، حتی به جایگاه ۲ – ۱ نیز رسیده است.

وی افزود: از هم اکنون همه باید با همکاری های بیشتر تلاش کنیم تا در سالهای آینده این تور به یک تور حرفه ای تبدیل شود.
قمری گفت: تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح جهانی و آسیایی هم جایگاه ویژه ای دارد و همیشه در جلسات اتحادیه جهانی و آسیایی از این تور ایرانی یاد میکنند.

در این نشست ابراهیم فیروزی دبیر اجرایی تور دوچرخه سواری نیمه حرفه ای ایران – آذربایجان گفت : برگزاری تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان با تکیه بر توان نیروهای بومی اعتماد بالای نظام به ستاد را نشان میدهد.

وی تصریح کرد :برگزاری تور ایران – آذربایجان بهترین فرصت مناسبی است تا با برگزاری شایسته آن نشان دهیم که ایران کشوری با ثبات بوده و نظم و امنیت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیروزی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به دنبال برقراری ارتباط با کشورهای جهان است و تلاش های زیادی صورت گرفته تا این تور در سی و دومیندوره به صورت نیمه حرفه ای با کیفیت بهتری نسبت به سال گذشته برگزار شود تا به سطح حرفه ای برسد و برای اینکه این سطح را حفظ کنیم باید در کنار استفاده از تجربیات گذشتگان و حمایت مسئولین و نهادها و ارگانها ، تلاشمان را نیز دو چندان کنیم.
در این نشست انتظارات از فدراسیون دوچرخه سواری ، ادارات ورزش و جوانان استانهای اردبیل و آذربایجانغربی و کمیته ها توسط دبیر اجرایی ارائه و نقطه نظرات و درخواست های مورد نظر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.