به گزارش ترجمان صبح به نقل از  روابط عممی استانداری، حمید هاشم‌زاده در جلسه کمیته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گفت: تاکنون بیش از ۱۸۶ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافته است.
با تأکید بر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب جهت استفاده از اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی، گفت: این اعتبارات باید در ایجاد اشتغال پایدار و خوداشتغالی نقش موثری داشته باشد.
بر اهمیت کارگروه‌های شهرستانی اشتغال در نحوه ارائه شاخص‌های لازم برای توزیع اعتبارات تأکید کرد و گفت: ارائه مشاوره‌های کارآفرینی در هدایت اعتبارات اشتغال زایی به جایگاه اصلی خود یعنی اشتغال مولد حائز اهمیت است.
وی، کل اعتبار ابلاغی برای اشتغال‌زایی توسط کمیته امداد و بهزیستی کشور را ۳۰هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این مبلغ، ۲۱ هزار میلیارد ریال سهم کمیته امداد و ۹هزار میلیارد ریال سهم بهزیستی است.
وی همچنین از جذب صددرصدی اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی با همکاری بانک‌های عامل در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲برابر و اعتبارات بهزیستی ۳ برابر شده است.
هاشم‌زاده همچنین بر لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با فرمانداران استان در توزیع و هدایت تسهیلات تکلیفی دستگاه‌ها تاکید کرد.
در این جلسه مقرر شد با توجه به پیشنهادهای فرمانداران درخصوص چگونگی هزینه‌کرد اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد و بهزیستی، این پیشنهادها توسط دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری جمع‌بندی و به وزارت کشور ارسال شود.
توانمندسازی مددجویی از طریق ایجاد اشتغال از رویکردهای اساسی هر ۲ نهاد حمایتی کمتیه امداد و بهزیستی است و این تسهیلات نیز در این راستا پرداخت می شود.