به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، ارسلان یزدچی با بیان این مطلب اظهار کرد: با این که پدر و مادرم هر دو پزشک هستند، ولی هیچ اصراری برای درس خواندن بیش از حد من نداشتند و درس خواندن جزو علایق و اولویت‎های خودم بود.

وی افزود: دوران راهنمایی را در مدرسه‎ی تیزهوشان شهید مدنی و دوران دبیرستان را نیز در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید مدنی گذراندم و همواره در تمام مقاطع تحصیلی شاگرد ممتاز مدرسه بودم و در آزمون‎های آزمایشی نیز رتبه‎های قابل توجهی داشتم.

وی عنوان کرد: در کلاس‎های کنکور شرکت نکرده‎ام. ولی در آزمون‎های آزمایشی شرکت داشتم و به نظرم کتب کمک آموزشی به عنوان منبع ثانویه پس از کتب اصلی راه خوبی برای تحلیل و درک مطالب درسی هستند.

یزدچی گفت: در ابتدای کار تصمیمی برای انتخاب رشته‎ی تجربی نداشتم و در المپیاد ریاضی در سطح آسیا نیز مقام اول را کسب کردم و در المپیاد کشور اندونزی نیز مدال برنز برنده شدم. اما با توجه به نبود پشتوانه‎ی کافی در شهر ما تصمیم گرفتم تا رشته‎ی تجربی را انتخاب کنم.

وی با ارائه‎ی توصیه‎هایی به کنکوری‎ها افزود: بهتر است که مطالعه برای کنکور را از همان پایه‎ی دهم شروع کنند و مطالعه‎ی آهسته و پیوسته را نیز فراموش نکنند و در پایه‎ی چهارم نیز اهتمام جدی‎تری را به خرج دهند.

وی افزود: تنظیم خواب، تغذیه‎ی مناسب و خانواده نیز در موفقیت دانش آموزان نقش بسیار مهمی را ایفا می‎کنند و من خودم شب‎ها تمرکز بیشتری دارم و از این رو بیشتر شب‎ها مطالعه می‌کردم و از نظر غذایی نیز بیشتر غذاهای ایرانی می‎خوردم و فست فود از برنامه‎ی غذایی من حذف شده بود.

یزدچی با بیان این که گوشی هوشمند ضربه‎ای به مطالعات او وارد نکرده است، گفت: گوشی هوشمند و اینترنت اگر به موقع و به درستی استفاده شوند، هیچ آسیبی به مطالعات درسی نمی‎زنند و مدیریت درست و کنترل زمان است که می‎تواند برنامه‎ی جامعی را ترتیب دهد.

وی با توصیه‎هایی به دانش آموزان عنوان کرد: فریب تبلیغات برخی مراکز را نخورید. زیرا کنترل همه چیز دست خودمان است و هیچ چیز به اندازه‎‏ی تلاش خود فرد در موفقیت او موثر نیست.

وی افزود: در روزهای مدرسه هفت الی هشت ساعت و در روزهای تعطیل نیز ۱۲ ساعت مطالعه داشتم و طبق درصدهایی که تخمین زده‎ام  ادبیات را ۹۵ درصد و مابقی دروس عمومی را ۹۰ درصد پاسخ داده‌ام و در دروس اختصاصی نیز به ۸۵ درصد از سوالات زیست شناسی، ۱۰۰ درصد از سوالات فیزیک، ۹۶ درصد از سوالات شیمی و ۹۱ درصد از سوالات زمین شناسی پاسخ درست داده‎ام و اولویت اولم پزشکی دانشگاه تهران است و به دانش آموزان توصیه می‎کنم زمین شناسی را نیز مانند سایر مواد درسی مطالعه کنند.