به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس،   محمد وحدتی‌هلان با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت، حوزه بهداشت و درمان را متحول کرد، به همین دلیل به وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان رای مثبت می‌دهد، گفت: برای ارتقای نظام سلامت و پیشبرد اهداف آقای هاشمی، وزارت رفاه باید بیش از گذشته وی را یاری کند تا خللی در مسیر نظام سلامت ایجاد نشود.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس با بیان اینکه برای معرفی هاشمی به مجلس لحظه شماری می‌کردیم، افزود: تاثیر اقدامات آقای هاشمی به وضوح در بخش بهداشت و درمان قابل مشاهده است و در عین حال از وزیر بهداشت درخواست داریم مسؤولیت وزارت بهداشت را در ۴ ساله دوم دولت روحانی به‌عنوان مجری طرح تحول سلامت بپذیرد تا مردم همچنان با آسودگی خاطر خدمات درمانی دریافت کنند.

وحدتی‌هلان در توضیح ارزیابی خود از کابینه دوازدهم، گفت: با توجه به اینکه خواست مجلس معرفی نیروهای جوان، پرکار همچنین آگاه به مشکلات جامعه در کابینه بود تا بتوانند برنامه‌های خود را در جهت رفع مشکلات کشور به مرحله اجرا درآورند، می‌توان گفت؛ ۵۰ درصد از انتظارات مجلس محقق شده است و در مورد ۵۰ درصد باقیمانده نیز باید نگاه دقیقی به برنامه‌های وزرای پیشنهادی داشت.

وی معتقد است هر یک از وزرایی که بتوانند برنامه‌های جامع و کامل در جهت رفع معضل بیکاری و کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه دهند می‌توانند نظر مثبت مجلس را جلب کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است برخی از وزرای پیشنهادی رئیس جمهور از مجلس رای اعتماد نگیرند، گفت: این موضوع بستگی به برنامه‌های ارائه شده از سوی وزرای پیشنهادی دارد، درواقع اگر وزرا نکات چشمگیر و قابل تاملی در برنامه‌های خود داشته باشند که مجلس را قانع کند، به طور قطع رأی اعتماد خواهند گرفت.