به گزارش ترجمان صبح به نقل از نصر، علیرضا آقازاده اظهارکرد: از کشوهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان، روسیه و ارمنستان برای حضور در این جشنواره رایزنی‌هایی انجام شده است.
وی اعلام کرد: در مهلتی که از انتشار فراخوان یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر تعیین‌شده بود نزدیک به ۲۰۰ اثر از اقصی نقاط کشور به دبیرخانه این جشنواره ملی ارسال شد.
وی افزود: هیئت‌داوران، بازبینی ۲۰۰ اثر ارسالی به یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر را به اتمام رسانده اند.

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر اعلام کرد: آثار آیین نام‌گذاری از سبزوار، یاز ایلچی سی از ارومیه، داول کشی از کرمانشاه، شیشک از میناب و ایشیغلیق از مرند برای اجرا در بخش آیینی – سنتی جشنواره انتخاب شدند.

آقازاده گفت: آثار میشه گرگ نباشیم از استان کرمانشاه، از حرم تا حرم از لرستان (بروجرد)، گایانوس بی گندم از ایلام، سوخو از خوزستان (اندیمشک) و داریم زمین را دور می‌ریزیم از خوزستان (امیدیه) برای اجرا در بخش خیابانی انتخاب‌شده‌اند.

وی اضافه کرد: در بخش صحنه‌ای آثار سیب‌درختی از تهران، یک کوک اضافی از بندرگز، روز از نو و لیلا از اراک، نقل سرخ از پلدختر، عاشق خورشید از زنجان، هیچی نگو از تهران، ماهی عاشق از ازنا توسط هیئت‌داوران بازبین برای اجرا انتخاب ‌شده اند.

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) یادآوری کرد: برخی از استان‌ها در این جشنواره همواره حضور خود را حفظ کرده و برخی دیگر نیز برای اولین بار در جشنواره شرکت کرده‌اند.

یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) ۲۲ تا ۲۶ مردادماه در شهرستان اهر برگزار می‌شود.