به گزارش ترجمان صبح، محمدحسین حسن زاده در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق تبریز اظهار داشت: تبریز ۲۰۱۸ برای شهر ما یک رخداد بزرگ و کم نظیر است که مهمترین بخش هایی که در این رویداد می تواند مثمرثمر و مهم باشد، زیباسازی و فضای سبز است.

حسن زاده ادامه داد: تاکید داریم گلکاری های ویژه به این مناسبت در میادین و نقاط خاص شهری کاشته شود که با توجه به آغاز ۲۰۱۸ از ژانویه، می توان کار این گلکاری ها را از مهر ماه آغاز کرد.

وی تاکید کرد: به همین منظور باید تمامی موارد مربوط به بیلکاری ها، رنده کاری ها، مالچ پاشی در نقاط خاص برای ایجاد ترکیب های مناسب و… مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز رویداد تبریز ۲۰۱۸ را یک مسئولیت و وظیفه اجتماعی عنوان کرده و گفت: برای این مسئولیت اجتماعی باید هر یک از ما هر کاری که از دست مان ساخته است انجام دهیم.

حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی شهریور ماه و موعد گردشگری ، تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن شهریور ماه ، برای کاشت گونه های پاییزی مثل داودی و کلم تاکید داریم که هر منطقه حداقل ۲ میدان در محدوده خود با استفاده از این گلها، آماده سازی کند.

وی با تاکید بر اینکه شهریور پر رفت و آمد ترین ماه گردشگری برای ما محسوب می شود، یادآور شد: در این ماه باید به طور آبرومندانه ای از میهمانان استقبال کنیم .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با بیان اینکه طرح های توسعه فضای سبز همچنان باید در سطح شهر ادامه یابد، گفت: تا پایان پاییز امسال باید کار کاشت و نهالکاری در تپه های یادگار امام (ره) پایان گیرد.

حسن زاده خاطرنشان کرد: با وجود اقدامات اساسی در زمینه رفع مشکل روشنایی پارکها همچنان باید مشکلات اساسی بوستان های تبریز مثل روشنایی، سرویس های بهداشتی و… باید بیش از پیش مورد بررسی قرار گیرد و در پارکهای پر ازدحام باید این توجه مضاعف باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی جهت برپایی جشنواره لاله در بهار سال آینده، اظهار داشت: برای کاشت در اطراف استخر ائل گلی باید پیازهای جدید  و با کیفیت بالا خریداری و تدارک دیده شود تا آبان ماه امسال در دل خاک کاشته شوند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز یادآور شد: همچنین مناطق متقاضی کاشت لاله نیز باید هر چه سریع تر درخواست خود در این اساس را ارائه دهند تا به طور محدود و در برخی نقاط سطح شهر نیز پیازهای لاله برای کاشت ، فراهم شود.

حسن زاده در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک بودن موعد روی کار آمدن شورای جدید و  تغییرات در مجموعه شهرداری ، این موضوع نباید موجب بی انگیزگی در مدیران فضای سبز باشد چرا که همه ما باید تنها به فردای تبریز بیاندیشیم.