به گزارش ترجمان صبح، روز گذشته شاهد انتشار ویدئویی بودیم که در آن مهرداد میناوند، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس تهران میهمان یک برنامه بود. در بخشی از این برنامه، مجری از مهرداد میناوند خواست تا نظرش را در مورد تصاویری که به نمایش گذاشته می شود، در یک کلمه اعلام نماید. بازیکن اسبق تیم پرسپولیس که سابقه زیادی در کری خواندن های حاشیه ساز در فضای مجازی دارد، در مواجهه با عکس های علیرضا منصوریان و سید مهدی رحمتی، سرمربی و کاپیتان تیم استقلال تهران از واژه هایی استفاده کرد که بیشتر در ورزشگاهها و توسط تماشاگرنماهای تیم های رقیب به کار برده می شود! البته در این بین اصرار مجری برنامه برای به زبان آوردن این کلمات از سوی میناوند نیز کم اثر نبود ولی بی شک کمتر کسی از این چهره شاخص فوتبال ایران و پرسپولیس انتظار گفتن چنین کلماتی را مقابل دوربین داشت. این اتفاق و انتشار سرسام آور ویدیوی مربوط به آن باعث شد تا هواداران تیم استقلال تهران به شدت علیه مهرداد میناوند موضع گرفته و طبق رسم و رسوم همیشگی کاربران ایرانی که مختص به قشر خاصی هم نمی شود، به سمت اینستاگرام وی هجوم برده و بازیکن اسبق پرسپولیس را که به نظر می رسد برای ایجاد چنین جوی کم تمایل هم نیست، مورد لطف خود قرار دهند!

در ادامه واکنش ها به این اظهارات میناوند در برنامه تلویزیونی، عده ای از پیشکسوتان تیم استقلال تهران با انتشار پست هایی در صفحه های شخصی شان در اینستاگرام به نکوهش کار وی پرداخته و این کار را به دور از شان یک پیشکسوت فوتبال دانستند. مهدی پاشازاده، مدافع اسبق تیم استقلال تهران جزو اولین نفراتی بود که به این موضوع واکنش نشان داد، وی در اعتراض به این کار میناوند نوشت: چو گفتار بسیار گشت. سخنگوی نزد مردمان خوار گشت. دلم گرفت، متاسف شدم برای اون مثلا پیشکسوتی که دستی بر آتش طنز و لودگی داره (!) و همیشه اول کلی حرف می زنه و بعد کمی فکر می کنه… می خواستم به خودش زنگ بزنم و بهش بگم حرف زدن نشون دهنده شخصیت انسانه و این انسان های بی شخصیت هستن که حتی واسه حرف زدن خودشون هم ارزش قائل نیستن و نسبت به حرفی که میزنن تعهدی ندارن. می خواستم بهش بگم که به این حرفا، حرفای صد من یه غاز میگن چون فرومایه و تهی از عقل و فهمه…
می تونستم بهش بگم اگه نمی تونی حرف نزنی حداقل سکوت کن تا گند نزنی، نا سلامتی یه زمونی همبازی بودیم توی تیم ملی. می خواستم بهش بگم برادر من کسوت حرمت داره و ادب استقلالی و پرسپولیسی هم نداره…نبایستی واسه بالا بردن خودت(!) دیگرون رو بخوای به خیالت پایین بیاری یا توی این دوره و زمونه با توهین به مربی و بازیکن استقلال سکه محبوبیت پیش پرسپولیسی ها ضرب کنی. می خواستم بگم پرسپولیسی ها هم واسه این حرفای سخیف و بی ارزش تره خرد نمیکنن و به خودت بیا اما… پشیمون شدم! کسی که حرمت بزرگ تاریخ پرسپولیس رو نیگه نمیداره و ادای اسطوره باشگاهش رو توی محافل خصوصی و عمومی و تلویزیون ملی در میاره بهش چی میشه گفت؟ اون می خواد با حرفای بی ارزش و نسنجیده به دیگرون بفهمونه که من هم وجود دارم…!
این بار اما به جای در آوردن ادای اسطوره پرسپولیس و رنجوندن بزرگ پرسپولیس و پرسپولیسی ها حرفای نا مربوط و به دور از نزاکتی علیه دو چهره استقلالی زد که فقط میشه براش تاسف خورد و به قول دوستی همین تاسف هم برای اون زیادیه!
جای شکرش باقیه که علی منصوریان و مهدی رحمتی عاقل تر از طرف بودن و پاسخی ندادن چون اگه جواب میدادن هم شان طرف میشدن. این رفتار و برخورد همون چیزی بود که انتظار می رفت. جامعه فوتبال نیازی به این شوخی های سخیف و آدمای لوده نداره بلکه ادب و متانت می خواد و اگه از خود پرسپولیسی ها هم بپرسین همینو میگن. 
زنده باد ادب و زنده باد شعور…

پس از این اتفاقات و پستی که مهدی پاشازاده منتشر کرد، به نظر می رسید که مهرداد میناوند حداقل برای کاهش حساسیت های به وجود آمده و کاهش نگرش منفی از سوی هواداران استقلال، یا سکوت کند و یا پستی حاوی مطالب آرامش بخش با محتوای عذرخواهی منتشر کند اما این گونه نبود و وی با انتشار پست زیر شمشیر را از رو بسته و نشان داد که قصد ندارد به این راحتی ها دست گلی را که به آب داده بشورد: “این آقایانى که از دیروز به تریج قبایشان بر خورده همانهایى هستند که در بازى دوستانه با تیم خونه به خونه به تماشاگرنماهایشان خط دادند که میناوند را به باد فحش و دشنام بگیرید.منى که بعنوان مربى یک تیم دیگر نه مربى پرسپولیس به گواه هزاران نفر حتى با سلاح سرد نیز به من حمله کردند،آقاى پاشازاده که الان حق اظهار نظر دادن را به خودت میدهى آنروز کجا بودى؟همانهایى که این دو روز هم خطهایشان را داده اند که قُلى هاى جیره خور نیز از دیروز هر چه که لایق خودشان هست را نثار ما کنند.آقاى به اصطلاح کاپیتان تو به سرمربى و پیشکسوت خودت احترام نگذاشتى که هیچ یک استادیوم را هم تشویق به فحاشى به او کردى دم از اخلاق نزن.
از بنده سوال شد من نیز نظرم را گفتم اگر ٢٠برنامه دیگر هم از من سوال شود باز هم میگویم که هنوز جا دارد که این دست از مربیان به سرمربى تبدیل شوند.در مورد قضیه دیگر نیز نیازى به توضیح نیست چون کلمه بدى را خطاب به کسِ خاصى نگفتم.
مخلص دوستان استقلالىِ خودم هستم که جز خوبى و احترام چیزى از آنها ندیده ام.
پ.ن:همانطوریکه من سالهاست با شوخیها و الفاظ رکیک شما استقلالیها کنار آمده ام از شما نیز درخواست میکنم روى جنبه خود کار کرده و قُلى نباشید.

این ماجرا همچنان ادامه دارد و شاهد پست های مرتبط در صفحات مربوط به تیم های استقلال و پرسپولیس هستیم که وضعیت فعلی تیم های خود در لیگ برتر را فراموش کرده و درگیر ماجرایی شده اند که هیچ سودی نه برای خودشان دارد و نه تیم رقیب. بی شک در فوتبال امروز کشورمان که به حد کافی حاشیه برای خود دارد، چنین اظهارتی از سوی پیشکسوتانی که انتظار بیشتری از آنها می رود قابل تاسف می باشد.

در انتها چند پست دیگر از سوی بازیکنان استقلال در این مورد را برایتان آماده کرده ایم: