به گزارش ترجمان صبح، محمد علی آل هاشم در نشست صمیمانه با جمعی از آزادگان استان با تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن بیان کرد: شاید تنها شنیدن جریان اسارت و تحمل سختی های آن به نظر ساده بیاید اما در حقیقت تحمل سال های طولانی زندان و محصور بودن در خاک دشمن مسئله بسیار دشواری است.
وی با اشاره به ویژگی خاص شهیدان مدافع حرم در مقایسه با سایر شهیدان تصریح کرد: ویژگی خاصی که شهیدان مدافع حرم را از سایر شهیدان جدا می کند این است که آنان در خاک غریب برای پاسداری از اهداف اسلام ایثارگری کرده و به شهادت می رسند که این ویژگی در مورد آزادگانی که در دوره اسارت به شهادت رسیده اند نیز صدق می کند.
آل هاشم ایستادگی آزادگان را دربرابر فشار های دشمنان برای تخریب و صحبت برعلیه میهن یادآور شد و گفت: رزمندگانی که در خط مقدم مقاومت می کردند در جنگی رو در رو با دشمن قرار داشتند اما آزادگان علاوه بر ایثارگری در جبهه مقاومت در زمان اسارت نیز مقابل فشار های دشمن برای تخریب میهن مقاومت می کردند و تحمل شرایط سخت را به وطن فروشی ترجیح می دادند.
نماینده ولی فقیه در استان درمورد مسئولیت مسئولان کشور دربرابر آزادگان دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: حمایت های معنوی دست اندرکاران دولت از اقدامات آزادگان اهمیت بالایی دارد که مسئولان در حرف ها و وعده های خود از برخی امکانات اختصاصی برای آزادگان سخن می گویند که البته تحقق این سخنان در عمل حائز اهمیت است.
نماینده ولی فقیه در استان در مورد ضرورت حرکت و فعالیت های فرهنگی آزادگان اذعان کرد: امروزه احتمال دارد که دشمن براین تفکر واقف امده که آزادگان و افرادی که رنج های زیادی برای دفاع از سرزمین تحمل کرده اند را در مقابل نظام قرار دهند و این بر اهمیت و ضرورت افزایش حرکت های آزادگان در مسیر حمایت از نظام و مقام رهبری می افزاید.
وی بر وظیفه آزادگان در جامعه امروزی اشاره کرده و افزود: وظیفه ای که امروزه بر عهده آزادگان است همانند سال های پیشین حمایت از نظام و اهداف جمهوری اسلامی بوده و همچنین این عزیزان باید در برابر اقدامات و تفکرات دشمنان مقاومت کنند و با توجه به اینکه دشمنان امروزه به این تفکر دست یافته اند که جنگ سخت نتیجه مطلوبی نداشته و امروزه به تخریب و جنگ فکری و فرهنگی روی آورده اند.
آل هاشم اضافه کرد: تفاوت اصلی که جنگ نرم با جنگ های پیشین دارد این است که در جنگ سخت رزمنده قادر به نبرد رودر رو با دشمن است اما در این جنگ شاهد عملیاتی بی صدا و آرام هستیم که جوانان را تحت تاثیر قرار داده و به دلیل اهمیت این موضوع است که رهبر انقلاب حدود ۲۵سال بر مقاومت و هوشیاری در برابر جنگ نرم،نفوذ و سایر شیوه های مشابه تاکید داشته اند.