به گزارش ترجمان صبح، شهرام دبیری پیش از ظهر یکشنبه در آخرین جلسه ی شورای چهارم افزود: علی رغم اینکه در این دوره شورا اختلاف نظر هایی بود اما در طول این چهار سال حرمت ها حفظ شده و هیچ رفتار غیر اخلاقی در شورا ملاحظه نشد و این جزو مزیت های آن بود.

وی با تاکید بر این که توسعه یافتگی بر اساس انسان محوری صورت می گیرد گفت: در طول کل عمر شهرداری ها چنین گام ها و عملکرد های مثبتی نیافتاده بوده و سعی شده است تا مردم نیز در امور شهر شرکت داشته باشندو مشارکت مردمی تعیین کننده پیشرفت های تمام اجتماع ها است.

 دبیری با تشریح لوایح مصوبه در چهار سال گذشته شورای چهارم گفت: ۲۲۰ لایحه و سه طرح در سال اول، ۲۱۳ مصوبه و دو طرح در ۶۷ جلسه سال دوم و در سال آخر ۵۶ مصوبه در ۵۶ جلسه توسط شورای چهارم مصوب شد که از مهمترین آنان م یتوان به یکسان سازی حقوق و قرارداد کارمندان شهرداری، الحاق شهرستان باسمنج به تبریز و استفاده از زباله سوزهای مولد اشاره کرد.

وی تکمیل کرد: علاوه بر این تعداد جلسات متعددی نیز در راستای تسهیل بودجه و تعیین عوارض محلی داشتیم که مازاد بر جلسات شهرداری تاثیر های بسزایی داشته است.

این عضو شورای شهر با تشریح این که شهرداری تبریز در طی چهار سال اخیر هفت هزار میلیارد درآمد داشته است گفت: این مبلغ در طی چهارسال در موارد عمرانی، فرهنگی و سایر مسائل شهرداری هزینه شده اند که نمونه هایی از این هزینه ها که امروزه شاهد آن هستیم، مرکز همایش های بین المللی تبریز و پارک موزه دفاع مقدس است که می تواند جنبه های گردشگری در شهر داشته باشد و در جذب گردشگر مفید واقع شود..

رییس شورای شهر تبریز با تاکید بر این که مراکز پژوهشی و علمی ما نیز می توانند در جذب گردشگر سهیم باشند گفت: برخی از گردشگران علاوه بر استفاده از پروژه های عمرانی و فرهنگی شهر به پروژه های علمی و پژوهشی نیز توجه دارند و رونق این پروژه ها در شهر باعث افزایش جذب گردشگر در شهر می شود.

وی با اشاره به این که هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به قطار شهری هزینه شده است گفت: با وجود این که این متروی شهر تبریز پیشرفت های بسزایی داشته است اما تا کنون موارد بسیاری از نقص های آن مشاهده شده است و نیاز به پیگیری های جدی دارد.

شهرام دبیری با تاکید براین که تمام وام های دریافتی مجموعه شهرداری سریعا پرداخت شده است گفت: برخی ها با سیاه نمایی سعی بر تشویش اذهان عمومی دارند و ادعا دارند اکثر هزینه های پروژه های شهرداری با مبالغ وام ها تامین شده است.

وی با اشاره به درآمد ها و اموال موجود شهرداری گفت: ما در حالت فعلی پنج هزار میلیارد املاک قابل فروش داریم که در اختیار شورای بعدی و شهردار بعدی قرار خواهد گرفت و این در حالی است که ۱۵ درصد درآمد شهرداری جزو درآمد های پایدار است و مابقی جزو درآمد های ناپایدار است و دولت و مجلس برای کاهش این مقدار گام مثبتی برنداشته است.