به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایرنا، محمدحسین صومی، در مراسم کلنگ زنی کلینیک تخصصی امام رضا (ع) هشترود به خدمات دولت در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح ها که شامل ۱۷۳ خانه بهداشت، ۱۳ مرکز سلامت، ۲۲ محل اقامت پزشکان و ۲ ستاد مرکز بهداشت بود ۳۰ هزار متر مربع به فضای بهداشتی استان افزوده شد.

وی اضافه کرد: در طول سه سال گذشته در حدود ۳۰ درصد اعتبارات حوزه سلامت در تامین زیرساخت ها، فضا و تجهیزات درمانی هزینه شده است.

وی توجه دولت تدبیر و امید به حوزه‌ سلامت را شایان تقدیردانست و گفت: ۲۲۰ طرح با اعتبار برآورد شده یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دست اجراست.

وی با اشاره به بازسازی و توسعه و تقویت زیرساخت های مراکز بهداشت گفت: برای حل مشکلات مراکز بهداشت، در طول ۴ سال گذشته در حدود ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است‌.

صومی به ساخت کلینیک تخصصی در هشترود اشاره کرد و گفت: این کلینیک تخصصی در ۸۰۰ متر مربع و با هزینه ۱۰ میلیارد ریالی تا پایان امسال ساخته خواهد شد.

وی گفت: ۵ میلیارد ریال از این مبلغ توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز. مابقی از سوی خیران سلامت تامین می شود.

صومی افزود: همچنین با کمک خیران در روستاهای قره دیو، قزللو و بیگ بلاغی محل استقرار تیم سلامت هر کدام با ۶۵ مترمربع و ۷۰۰ میلیون ریال ساخته خواهد شد.

وی گفت: هفته آینده نیز ساخت مرکز دیالیز بیمارستان شهر قره آغاج آغاز می شود تا مشکلات بیماران این شهرستان حل شود.

شهرستان هشترود با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۹۹۰ کیلومتر مربع وسعت در ۱۲۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار گرفته است.