به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم پیش از ظهر امروز در همایش ائمه جمعه شمال‌غرب کشور با بیان اینکه یکی از کارهای ارزشمندی که باید انجام بگیرد، موضوع خانواده و اهمیت دادن به آن است که باید با جدیت دنبال شود.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که خداوند متعال در  قرآن نیز به آن بسیار بها داده، موضوع  خانواده است، افزود: خانواده مهم‌ترین سرپناه هر فرد در جامعه است و اگر خانواده سالم، متعالی و استوار باشد می‌توان به داشتن جامعه‌ای سالم، متعالی و استوار نیز امیدوار بود.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: خانواده رکن طبیعی، اساس اشتغال و واحد بنیادی جامعه اسلامی بوده و در حفظ و گسترش قدرت ملی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بین قدرت ملی و خانواده رابطه بسیار عمیقی وجود دارد، سستی و تباهی خانواده انحطاط ملت را به دنبال می‌آورد.

آل‌هاشم گفت: وقتی می‌خواهیم یک خانواده موفق را تجزیه و تحلیل کنیم می‌توان به شاخص‌های قرآنی خانواده موفق مراجعه کنیم، از سوی دیگر الگوهای عملی در اختیار داریم که یکی از بارزترین الگوها خانواده مولای متقیان علی (ع) است که در خامواده اسلامی محلی برای بندگی خداوند است.

وی گفت: سیره خانوادگی ائمه نمونه کامل یک خانواده موفق و مطلوب اسلامی است که در این خانواده روابط عاطفی بسیار عمیقی وجود دارد، امامان (ع) برای همسران خود شخصیت بسیاری والا و بالایی قائل بودند.

امام جمعه تبریز  گفت: براساس گفته‌ ابوعلی سینا، خانواده براساس چهار رکن موفق می‌شود که آرامش و سکون،عشق،رحمت و اخلاق است.از این رو خانواده‌هایی که سنگ زیربنای خود را براساس این چهار رکن قرار می‌دهند، در واقع می‌شود گفت موفق محسوب می‌شوند.

وی افزود: خانواده‌ای که از عواطف، اخلاق و دیانت اشباع شده و زمینه ‌رشد معنوی اعضای خانواده را منجر شده، بستری برای ورود پاکی بین اعضای خانواده و جامعه به وجود خواهد آورد.