به گزارش  ترجمان صبح به نقل از نصر، خلیل ساعی  در ارتباط با آخرین وضعیت منطقه زلزله زده شربیان و حومه، بیان کرد: تمام کارگروه ها از جمله هلال احمر در منطقه مستقر شده اند و اقدامات لازم را جهت اسکان و پوشش زلزله زدگان انجام می دهند، همچنین اداره مخابرات در جهت بهبود خطوط ارتباطی تلاش های خود را کرده است تا در طول این چند روز ارتباط با منطقه به آسانی صورت گیرد.

وی در ارتباط با بیمه مساکن زلزله زدگان منطقه شربیان و حومه، اظهار کرد: از روز گذشته شرکت بیمه نیز در این مکان مستقر شده و با بررسی اسناد خانه هایی که بیمه بوده اند در جهت پرداخت سریع خسارت آن ها سریع وارد عمل شده است، در همین راستا نیروی انتظامی نیز با کنترل منطقه و ایجاد امنیت کافی در جهت آرامش خاطر ساکنین این منطقه تمهیدات لازم را انجام داده اند.

ساعی با اشاره بر اینکه خوشبختانه این زلزله جانباخته ای نداشته است، ادامه داد: خوشبختانه در این زلزله هیچ یک از هموطنانمان را از دست نداده ایم، اما ۱۳ نفر از هموطنان در این زلزله مصدوم شدند که  ۱۱ نفر از آنها در بیمارستان بصورت سرپایی مداوا شدند، اما در بین مصدومین یک مرد مبتلا به بیماری قلبی و یک زن باردار در وضعیت اورژانسی قرار دارند که تلاش ها برای بهبود وضعیت سلامتی آنها همچنان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در ارتباط با تعداد واحدهای خسارت دیده این منطقه، اظهار کرد: در این ارتباط از روز گذشته بنیاد مسکن با حضور در این منطقه به سرشماری واحدهای خسارت دیده پرداخته است و طبق آمار اعلام شده، تاکنون ۱۵۰ واحد در این زلزله خسارت دیده اند.

ساعی در پایان اظهارات خود از وقوع ۲۷ پس لرزه در این منطقه خبر داد و گفت: بزرگی آنها کم تر از ۲.۷ بوده  و تنها یک پس لرزه بیش از ۳ ریشتر قدرت داشت.