به گزارش ترجمان صبح، رحیم عبدالجباری با اشاره به گزارش منتشر شده در خصوص از بین رفتن آثار هنری تابلو سنگ های مفاخر آذربایجان در پارک طوبی اظهار داشت: با وجود اینکه زمین این پارک تحت تملک اداره کل اوقاف و امور خیریه می باشد ولی طبق توافق ما بین شهرداری و این اداره کل مقرر شده است تا کلیه خدمات حفاظتی، مراقبی و رسیدگی به وضعیت تابلوهای سنگی بر عهده شهرداری باشد.

وی ادامه داد: طبق نامه رسمی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تبریز به کمسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در سال ۹۵، مبنی بر رسیدگی به وضعیت تابلوسنگها ولی تا به این لحظه اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

عبدالجباری خاطر نشان کرد: با توجه به توافقات انجام یافته هیچگونه مشکلات حقوقی در این پارک وجود ندارد و طبق قانون زمین این پارک تحت تملک اداره کل اوقاف و امور خیریه بوده و فقط حفظ و نگهداری بر عهده شهرداری تبریز می باشد.

مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اشاره به موقوفه بودن این پارک خاطر نشان کرد: شهرداری سالیان گذشته این زمین موقوفه را به پارک تبدیل کرده بود که با حکم دادگاه و اثبات موقوفه بودن، این پارک در اختیار اداره کل اوقاف و امور خیریه قرار گرفت، که این اداره کل جهت استفاده مردم از این امکانات بدون تغییر کاربری فضای سبز پارک را در اختیار مردم قرار داد.

گفتنی است تصاویر منتشر شده از وضعیت کنونی پارک مفاخر تبریز از تخریب تابلوهای منحصربه فرد دیواره های آن حکایت دارد.

در این پارک علاوه بر مقبره ی برخی از بزرگان آذربایجان، ده ها تابلو-سنگ منحصربه فرد مفاخر این خطه اثر استاد صابر بقال اصغری در پیرامون دیواره های آن نقش بسته است.

در این تابلو سنگ ها تصاویری از روحانیان بنام آذربایجان چون علامه امینی و علامه طباطبایی و علامه جعفری تا شهدای بزرگواری چون مهدی باکری و سایر بزرگان آسمان علم و ادب و هنر این خطه خودنمایی می کرد.