به گزارش ترجمان صبح، هوشنگ نصیرزاده، در پایان لیگ شانزدهم و به دنبال پایان دادن محمدرضا سمندر به همکاری خود با باشگاه گسترش فولاد تبریز، به عنوان مدیرعامل این باشگاه تبریزی منصوب شد. نصیرزاده که پیش از این سابقه مدیریت در این عرصه را نداشت با این هدف که به دنبال سوددهی برای باشگاه می باشد و قصد دارد گسترش فولاد را از باشگاهی مصرف کننده به یک باشگاه تولید کننده تبدیل کند تحولات بسیار زیادی را در مدت زمانی اندک در تیم دوم شهر تبریز انجام داد که نتیجه این کار تا به این لحظه از نظر فنی به سود گسترش فولاد نبوده است هر چند که برای قضاوت در مورد عملکرد تیم ها در لیگ هفدهم هنوز خیلی زود است.

گسترشی ها در فصل نقل و انتقالات تابستانی اقدام به فروش ستاره های گرانقیمت خود کردند و در قبال فروش این بازیکنان جایگزین هایی را به خدمت گرفتند که از نظر مالی حضورشان در گسترش فولاد بسیار کم هزینه تر از بازیکنان جدا شده بود. جدایی داریوش شجاعیان از گسترش فولاد مهمترین اتفاق نقل و انتقالاتی این باشگاه تبریزی در تابستان بود، هوشنگ نصیرزاده در شرایطی اجازه انتقال داریوش شجاعیان به استقلال را صادر کرد این باشگاه بیش از دو سال بود که در مجاب کردن گسترشی ها ناکام مانده بود اما مدیرعامل جدید آبی های تبریزی در ازای دریافت مبلغی قابل توجه بابت رضایت نامه شجاعیان با استقلالی شدن وی موافقت کرد تا ستاره ای که از باشگاه گسترش فولاد به فوتبال ایران معرفی شده بود راهی پایتخت شود.

مگنو باتیستا و لوسیانو پریرا دو برزیلی گرانقیمت باشگاه گسترش فولاد تبریز دیگر جدا شده های تابستانی باشگاه تبریزی بودند که به جای آنها بازهم بازیکنانی با مبالغ قرارداد بسیار کمتر جذب شد. گسترشی ها به همکاری خود با مرتضی اسدی، کاپیتان باتجربه شان نیز در پایان لیگ شانزدهم خاتمه دادند و در آخرین اقدام در این راستا اجزای حضور مسعود ابراهیم زاده در باشگاه صنعت نفت آبادان را صادر کردند تا در ازای وی امید جهانبخش را از برزیل ایران راهی خطه آذربایجان کنند.

بی شک حضور مسعود ابراهیم زاده در تیم گسترش فولاد تبریز به عنوان یک بازیکن باتجربه بار زیادی را از روی دوش بازیکنان جوان تیم برمی داشت و در شرایطی که بسیاری از ستاره های تیم راهی تیم های دیگر شده بودند و ستاره ای چون علیرضا نقی زاده نیز با مصدومیتی طولانی مدت مواجه شده بود جدایی ابراهیم زاده از گسترش فولاد به ذهن هیچ کس خطور نمی کرد اما در عین ناباوری باشگاه گسترش فولاد در کمتر از ۲۴ ساعت به پیشنهاد باشگاه صنعت نفت آبادان لبیک گفته فرایند معاوضه پیشنهادی نفتی ها انجام پذیرفت تا به این ترتیب گسترش فولاد همچنان در مسیر ستاره ریزی قدم بردارد.