به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایلنا، غلامرضا اصغری، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در این نشست با بیان اینکه باید اولویت های خود را مشخص کنیم تا بتوانیم به سلامت جامعه کمک موثری داشته باشیم اظهار داشت: باید تمامی تصمیمات و فعالیت های خود را برای سلامت مردم متمرکز کنیم و در کنار هم و با حمایت های یکدیگر به سلامت مردم کمک کنیم.

اصغری اظهار داشت: روز به روز دانش پزشکی پیشرفت می کند و قطعا تجهیزات پزشکی هر روز جایگاه تعیین کننده تری در بحث درمان پیدا می کند و به همین دلیل باید متناسب با آن رشد کنیم و بتوانیم وظیفه نظارتی خود را نیز اعمال کینم.

رئیس سازمان غذا و دارو غذا و دارو با بیان این که عمده ترین مصرف کننده دارو و تجهیزات پزشکی خود وزارت بهداشت می باشد گفت: اگر این قسمت راساماندهی کنیم یعنی به ارایه خدمات بهتر در بیمارستان های دولتی کمک کرده ایم.

اصغری گفت: باید در انتقال تکنولوژی به کشور و ایجاد اشتغال تلاش کنیم که در این راستا باید ارتباط با تولید کنندگان تقویت شود و در عین حال می توانیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را نیز تحقق بخشیم.

وی با تاکید بر ضرورت انتقال تکنولوژی برندهای اصلی دنیا و کالاهای با کیفیت به کشور گفت:
هر چقدر بتوانیم واسطه ها را کمتر و حذف کنیم در کاهش قیمت و تضمین کیفیت تجهیزات پزشکی بسیار موثر خواهد بود.

اصغری در پایان با اشاره به رشد خوب تولیدات داخلی و شرکت های دانش بنیان در سالهای اخیر گفت: باید برای تقویت این شرکتها کمک کنیم تا بازار های خود را پیدا کنند و با این کار، فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی نیز می توانند در عرصه‌های مختلف و اقتصاد کشور سهیم باشند که در این زمینه باید از تجارب کشور های موفق استفاده نماییم