به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایرنا، علی صمد نژاد روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح مجتمع بهادر چار در شهرستان بستان آباد  افزود: با تکمیل ۲۷ مجتمع آبرسانی در سال جاری مشکل آب شرب ۱۹۷ روستا در استان حل می شود.
وی با اشاره به جهانی بودن کمبود آب شرب و اینکه این مشکل در استان ما نیز کاملا قابل لمس است، اظهار کرد: با توجه به کاهش ۳۴ درصدی بارندگی در آذربایجان شرقی، ترویج فرهنگ صرفه جویی و مدیریت منابع آبی و ایجاد مجتمع های آبرسانی در سطح استان از اولویت های این اداره است.
مدیرکل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی اعتبار هزینه شده برای مجتمع آب رسانی بهادر چای شهرستان بستان آباد را ۴۳ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این مجتمع مشکل آب شرب ۱۱ روستا در شهرستان بستان آباد حل شد.
وی همچنین از تحت پوشش قرار بودن ۸۱ درصدی جمعیت روستایی آذربایجان شرقی زیر پوشش خدمات آب و فاضلاب خبر داد و افزود: در همه روستاهایی که تحت پوشش آب و فاضلاب استان قرار دارند، کلرزنی به شکل مرتب انجام می شود.
وی با بیان اینکه مطلوبیت کیفی ۹۷ درصدی در کلر زنی آب داریم، افزود: شوراها و دهیاران با همکاری خود می توانند ما را در کلرزنی همه روستاهایی که تحت پوشش نیستند، یاری کنند.
شهرستان بستان آباد با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق تبریز واقع شده است.