به گزارش ترجمان صبح، روح الله دهقان نژاد اظهار داشت: تقویت روحیه خودباوری بین خبرنگاران، گفتمان‌سازی حول منویات مقام معظم رهبری توسط اصحاب قلم و رسانه، ارتقای دانش و سواد رسانه‌ای، ایجاد همدلی بین اصحاب رسانه استان و تلاش برای ارتقای منزلت خبرنگاران از اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره در ۷ محور تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر، دشمن شناسی، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و تقویت روحیه،  دریاچه ارومیه و ارزیابی گردشگری با محوریت تبریز ۲۰۱۸ در قالب عکس، خبر، مصاحبه، مقاله و گزارش برگزار خواهد شد.

مسوول سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی  عنوان کرد: بازه زمانی ارسال آثار از فروردین ۹۵ تا ۱۵ مهرماه ۹۶ خواهد بود و شرکت‌کنندگان در جشنواره باید آثار خود را تا ۱۵ مهرماه سال جاری به دبیرخانه ارسال یا تحویل نمایند.

دهقان نژاد با بیان اینکه در این جشنواره به آثار برتر جایزه ابودز اهدا خواهد شد گفت: تاکید هیات انتخاب این جشنواره بر روی بومی بودن آثار ارسالی است و حتی تلاش می کنیم میزان تشویق و جایزه ابوذر بالاتر از جشنواره هایی باشد که در سطح استان برگزار شده است.

وی در پایان گفت: همه رسانه ها و مطبوعات استان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در روبروی استانداری، خانه مجتهدی ها محل فعلی سازمان بسیج رسانه آذربایجان شرقی ارسال نمایند.