به گزارش ترجمان صبح به نقل از  ایسنا، رشید نظمی در این خصوص اظهار کر: کشت گیاهان دارویی و توسعه آن در راستای اقتصاد مقاومتی به جهت ارزش افزوده بالا و اشتغال‌زایی قابل توجه در بخش کشاورزی از اهداف بنیادین سیاست کلان اقتصاد بخش کشاورزی و تولیدی است.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت آب و هوایی و همچنین کیفیت خاک ایران بسیار مساعد کشت گیاهان دارویی است، بیان کرد: این مسئله بیانگر ظرفیت بالای کشورمان در توسعه کشت گیاهان دارویی و کسب سهم بازار بالا در دنیا بوده که نیازمند برنامه‌ریزی در مقاطع کوتاه مدت، میان‌مدت و بلند است.
وی تاکید کرد: طی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، کشت گیاهان دارویی به طور جدی مورد تاکید قرار گرفته و مدیران ارشد جهادکشاورزی نیز در این راستا، توسعه کشت گیاهان دارویی را از اهداف اصلی در بخش کشاورزی قرار داده‌اند .
نظمی گفت: کشت گیاهان دارویی در شهرستان خداآفرین همسو با برش اقتصاد مقاومتی شهرستان برای اولین بار در سال زراعی جاری، ۱٫۵ هکتار کشت گیاهان دارویی از جمله به لیمو، نعناع فلفلی، مریم گلی و سرخارگل در بخش گرمادوز انجام شد.
وی افزود: جهت توسعه کشت گیاهان داوریی تاکنون در این شهرستان ۳۶ میلیون ریال یارانه نقدی به بهره‌بردار پرداخت شده و همچنین خدمات رایگان در خصوص تهیه نشاء نیز ارائه شده است .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خداآفرین تاکید کرد: در بلند مدت با توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان، کارگاه‌های فرآوری آن رونق پیدا کرده و ظرفیت بسیار بالایی در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده خواهد داشت که به تبع آن توسعه پایدار روستایی نیز محقق می‌شود.