به گزارش ترجمان صبح، مصطفی صفایی اظهار کرد: از امروز پروازهای فرودگاه تبریز به مقصد باکو به همت شرکت هواپیمایی آتا و در روزهای سه‌شنبه و جمعه هر هفته انجام خواهد شد.

وی ظرفیت پروازهای این مقصد را ۱۵۰ نفر در هر پرواز اعلام کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش شرکت‌های هواپیمایی برای خریداری هواپیما و ایجاد خطوط هوایی جدید از افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیماهای فرودگاه بین‌المللی تبریز خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر موقعیت پارکینگ هواپیمایی فرودگاه شهید مدنی تبریز ۶ فروند است به این معنی که همزمان ۶ هواپیما در رمپ فرودگاه تبریز می‌توانند توقف کنند که با توجه به  برنامه‌ریزی به عمل آمده این ظرفیت به دو برابر افزایش می‌یابد.

صفایی با تاکید بر اقدام زیرساختی بودن این پروژه عنوان کرد: اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال این پروژه از طرف شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تامین شده است.

وی گفت: با فراخوان صورت گرفته برای تعیین پیمانکار این پروژه، هفته آینده پاکت‌های مناقصه بازگشایی و با مشخص شدن پیمانکار می‌توان اطلاعات دقیق در رابطه با برنامه‌ریزی پارکینگ هواپیماهای فرودگاه تبریز ارائه کرد.

هم‌اکنون به طور متوسط روزانه ۵۶ پرواز از فرودگاه بین‌المللی تبریز صورت می‌گیرد که به طور میانگین ۴۸ مورد در مسیر پروازهای داخلی به مقصد تهران- مشهد- اصفهان- شیراز- اهواز- عسلویه- کیش- بندرعباس- کرمان و نیز به طور متوسط هشت پرواز نیز در مسیرهای خارجی به مقصد هامبورگ- استانبول- باکو- بغداد- نجف و مدینه از فرودگاه تبریز انجام می‌شود.