به گزارش ترجمان صبح، ام البنین جنگجو امروز در حاشیه مراسم تشییع و تدفین برادرش  به سختی انتظار طی این ۳۴ سال و بی‌تابی‌های مادر اشاره کرد و اظهار داشت: اظهار داشت: همیشه پدر و مادرم به منش برادرم تاکید می‌کردند که راه امام حسین(ع) را رفته است و برای اینکه ایران و انقلاب اسلامی دچار ذلت نشود از جان خود گذشت.

وی با اشاره به اینکه برادرم دوست داشت شهید گمنام باشد، ادامه داد: در وصیت‌نامه خود مدام سفارش کرد که به هیچ‌وجه برایش اشک نریزیم و اگر دلمان برایش تنگ شد به مزار شهدا و دیدار دیگر دوستان و هم‌رزمانش برویم و ما نیز همین کار را انجام می‌دادیم.

خواهر شهید با اشاره به اینکه برادرم ۱۰ بار به جنگ اعزام شد و در نهایت در عملیات خیبر به شهادت رسید، گفت: قبل از اعزام به آخرین عملیات از ناحیه‌ پا مجروح شده بود و نمی‌توانست پوتین بپوشد و حتی پیشنهاد اینکه بماند را نیز دادیم که با اصرار زیاد و با  وضعیت مجروح راهی جبهه شد.

حسین جنگجو برادر شهید جنگجو نیز با بیان اینکه دو سال پیش برادر دیگرمان فوت کرد ولی همه این موضوعات خواست و اراده خداوند است، گفت: امروز چشم انتظاری از برگشتن حسن به پایان رسیده و با بازگشت پیکرش لطف بزرگی از جانب خدا به ما بود.

وی افزود: حسن از رزمندگان دلیر لشکر همیشه قهرمان عاشورا بود که پیکرش در سال ۶۲ و پس از عملیات خیبر مفقودالاثر شد.

در ادامه این مراسم ام‌لیلا جنگجو، خواهر بزرگ شهید نیز با اشاره به اینکه همیشه برادرم به ما سفارش می‌کرد که زنان باید پشت خط مقدم با رعایت حجاب و اخلاق اسلامی کمک به تقویت دین کنند، افزود: با اینکه برادرم دچار جراحت شدید می‌شد ولی همچنان به دین و عهد خود پایبند بود و در تمام نماز جمعه‌ها با آن وضعیت بدنی شرکت می‌کرد.

وی در خصوص انتظار ۳۴ ساله مادر خود از بازگشت فرزندش گفت: مادرم به این معتقد بود که فرزندش را در راه خدا داده و از این رو آرامش داشت ولی همیشه چشم انتظار بازگشت حسن بود.

این خواهر شهید ادامه داد: در حال حاضر مادرم در بخش ICU بوده و وقتی خبر بازگشت پیکر حسن را به او دادم چشمانش را باز و بسته کرد.