محمد ایرانپوریان، مدافع باتجربه تیم تراکتورسازی تبریز در گفت و گو با خبرنگار ترجمان صبح در مورد وضعیت فعلی خود و تیمش صحبت کرد:

این روزها تمرین می کنیم و تمرین و بازهم تمرین
این روزها که بازی ها تعطیل است و تیم ملی بازی دارد، کاری جز تمرین کردن نداریم و تمرین می کنیم و تمرین و بازهم تمرین! تیم ما تیمی است که برای بهتر شدن نیاز به برگزاری جلسات تمرینی متعدد دارد و به خوبی این مساله ثابت شده است که با گذشت زمان وضعیت فنی مان بهتر می شود.

سرمان را کمی می توانیم بالا بیاوریم
روزهای ابتدایی لیگ هفدهم شرایط بسیاری سختی داشتیم و حسابی شرمنده هوادارانمان شده بودیم. آن روزها را هیچ گاه فراموش نمی کنم و از خدا می خواهم که این روزها که رفته اند دیگر برنگردند چرا که حتی نمی توانستیم در کوچه و خیابان سرمان را بالا کنیم. خدا را شکر این روزها شرایط کمی بهتر شده و سرمان را کمی می توانیم بالا بیاوریم.

برای این هواداران هیچ چیزی زیاد نیست
از زمانی که در تیم تراکتورسازی حضور یافته ام این اعتقاد را دارم که برای این هواداران هیچ چیزی زیاد نیست و هر چقدر تلاش کنیم و افتخار کسب کنیم نمی توانیم جواب زحمات آنها را بدهیم. سکوت در برابر نتایج ضعیف تیم و حمایت همه جانبه ای که هواداران تراکتورسازی از ما در آغاز لیگ داشتند اتفاقی بود که در فوتبال ایران کم نظیر است و باید هواداران سایر تیم ها این اتفاقات مثبت را الگوی خود قرار دهند چرا که شکی ندارم در فوتبال اگر هواداران پشت بازیکنان و تیم شان باشند همه مشکلات خود به خود حل می شود.

جوانان تیم همه را شگفت زده کرده اند
در تیم ما جوانانی حضور دارند که همه را شگفت زده کرده اند. عملکرد برخی از این بازیکنان به حدی خوب است که گاها با خود می گوییم که چه خوب شد این توفیق اجباری به وجود آمد که فرصت استفاده از این جوانان را در ترکیب تیم مان به دست بیاوریم. وقتی ستاره یک تیم در یک بازی حساس یک بازیکن ۱۸ ساله می شود باید به آن تیم و بازیکنی که این مهم را انجام داده افتخار کرد. آقا یحیی در طول این مدت کم نشان دادند که جرات ریسک کردن را دارند و درخشش بازیکنان جوان در بازی های اخیر موید کامل این موضوع است.

کار با این تراکتور کار هر کسی نبود
این که آقای گل محمدی در حال حاضر سرمربی تیم تراکتورسازی هستند دلیل حرف من نیست بلکه همه اهالی فوتبال به خوبی به این موضوع واقف هستند که کار با این تراکتور کار هر کسی نبود. آقا یحیی با قبول هدایت تیم تراکتورسازی در این شرایط ویژه نشان داد که حرف های زیادی برای گفتن در امر مربیگری دارد و من عقیده دارم که تراکتورسازی مدل ۹۷-۹۶ همچنان روزهای خوبی را در پیش خواهد داشت و موفقیت های ما محدود به چند برد اخیر نخواهد بود.

قرعه سختی نداریم
این که این موضوع مطرح می شود که رویارویی با پدیده در مرحله اول جام حذفى برای تراکتورسازی بدشانسی محسوب می شود را به هیچ عنوان قبول ندارم. قرعه کشی است و این این اتفاقات غیرقابل پیش بینی که باید آنرا قبول کرد. عنوان شدن این مساله که پدیده گربه سیاه تیم ما است و برایمان مشکل ایجاد خواهد کرد تا زمانی بود که این تیم را شکست نداده بودیم. فصل گذشته طلسم نبردن هایمان را مقابل پدیده شکستیم و این بار هم برای برد راهی مشهد می شویم.